جراحی پروتز سینه، بهترین روش بزرگ کردن سینه ها

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، بهترین روش بزرگ کردن سینه ها

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی زنان است که در بین آن‌ها محبوبیت زیادی دارد. این عمل که به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی بین زنان نیز شناخته می‌شود، به بانوان کمک می‌کند تا سینه هایی با فرم دلخواه و زیباتر از قبل داشته باشند. بسیاری از بانوان از شکل سینه های خود راضی نیستند و دوست دارند که آن را تغییر بدهند.

دلایل مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث شوند زنان از فرم و ظاهر سینه های خود راضی نباشند؛ مانند کوچک بودن آن‌ها به صورت طبیعی، کم‌حجم شدن سینه به علت کاهش وزن، بیماری و سو تغذیه و نامتقارن بودن آنها. پروتز سینه، عملی است که به منظور بزرگ‌تر کردن، پرحجم‌تر کردن، خوش‌‌فرم‌تر و زیباتر کردن پستان صورت می‌گیرد.

پروتز سینه، ماده ای از جنس سیلیکون است که داخل بافت سینه قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که سینه ها، خوش‌فرم‌تر به نظر برسند. این کار با جراحی سرپایی صورت می‌گیرد و این جراحی، از عمل‌های غیر تهاجمی است. موادی که در ترکیبات پروتز سینه به کار رفته است،کاملا با بدن سازگار است و حتی در بلند مدت نیز هیچ گونه آسیبی به بدن نمی‌رساند.

اقدامات قبل و بعد از پروتز سینه

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام جراحی پروتز سینه، جلسات مشاوره با پزشک برای صحبت درباره ی فرم دلخواه بیمار انجام می‌گیرد و در روز عمل، بعد از بیهوشی، جراح برش هایی در زیر بغل، هاله ی سینه و چین دور سینه ایجاد میکند و از طریق این برش ها پروتز را از بالا یا پایین عضله دیواره قفسه سینه، وارد بدن شخص می‌کند. بعد از وارد شدن پروتز در بدن جراح برش ها را بخیه می‌زند و آن‌ها را می‌بندد.

برای این عمل جراح زمان زیادی را نمی‌گذارد و احتیاجی نیست که مدت زیادی را در بیمارستان بمانید. جراحی پروتز سینه کاملا غیر تهاجمی بوده و با حداقل زمان ممکن (یک تا دو ساعت) انجام می‌گردد.

مراحل جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، یکی از روش‌های حجم سینه یا بازسازی سینه پس از جراحی است. مراحل عمل جراحی پروتز سینه ممکن است بر اساس نوع پروتز و روش عمل متفاوت باشد، اما به طور کلی شامل مراحل زیر است:

 1. ملاقات با پزشک: در این مرحله، پزشک با بیمار مشاوره‌ای انجام می‌دهد و جزئیات عمل جراحی را برای بیمار توضیح می‌دهد. همچنین، برای انتخاب نوع پروتز، اندازه، شکل و موقعیت پروتز، به بیمار کمک می‌کند.
 2. آزمایشات پیش عمل: پیش از انجام عمل جراحی، برخی آزمایش‌ها مانند آزمایش خون، اکوکاردیوگرافی (ECG) و عکس‌برداری سینه انجام می‌شود.
 3. بیهوشی: برای انجام عمل جراحی پروتز سینه، بیمار بیهوش می شود.
 4. برش: پس از بیهوشی، پزشک بخشی از سینه را برش می دهد.
 5. قرار دادن پروتز: پس از برش، پروتز سینه درون بافت سینه قرار داده می‌شود. پروتز ممکن است زیر بافت پستان یا زیر عضلات قرار داده شود.
 6. پایان عمل: پس از قرار دادن پروتز، پزشک برش را می بندد.
 7. بازیابی و بهبودی: پس از عمل جراحی، بیمار باید برای بازیابی و بهبودی، دستورات پزشک را رعایت کند. این شامل استفاده از داروهای تجویز شده، محدود کردن فعالیت‌های روزانه و … است.

انواع پروتز سینه از نظر ظاهری:

پروتز ها بر اساس شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • پروتز سینه ی گرد
 • پروتز سینه ی اشکی
انواع پروتز سینه

انواع پروتز بر اساس جنس:

 • پروتز های سیلیکونی
 • پروتز های سالین یا آب نمکی

کاندیدای جراحی پروتز سینه

چه افرادی بهتر است که پروتز سینه را انجام بدهند؟ هر شخصی که از فرم سینه های خود راضی نیست می‌تواند این عمل را انجام بدهد و معیار خاصی ندارد؛ اما به طور کلی می‌توان گفت افرادی که:

 • سینه هایی نا متقارن دارند.
 • نسبت اندازه ی سینه هایشان به بدنشان نا مناسب است و از سینه‌های کوچکی برخوردارند.
 • سینه های آن‌ها به دلایل مختلف کوچک شده است.

کاندید‌های انجام این عمل هستند.

مراقبت های قبل از جراحی پروتز سینه

 • قبل از اینکه جراحی پروتز سینه را انجام دهید، مطمئن شوید که تا دوماه از آخرین زمان شیردهی گذشته است.
 • از دو هفته قبل از عمل مصرف داروهای شیمیایی و گیاهی را متوقف نمایید.
 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را نیز، مدتی قبل از عمل قطع کنید.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید آن را به دکتر گزارش بدهید.
 • آزمایش هایی که از سوی پزشک برایتان تجویز شده است را حتما انجام دهید.

مطالب مرتبط
42 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *