۶ نکته مهم درباره نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

۶ نکته مهم درباره نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

بینی یکی از اعضای اصلی صورت است که در مرکز آن قرار دارد و روی زیبایی افراد تاثیر زیادی می گذارد. به همین سبب سعی می کنند با انجام روش های مختلف مانند عمل زیبایی، نقص های بینی را رفع کنند و به زیبایی چهره ی خود بیفزایند. یکی از رایج ترین و محبوب ترین عمل های زیبایی بین خانم ها و آقایان، عمل جراحی بینی می باشد.

این عمل زیبایی به عنوان یک عمل جراحی تهاجمی شناخته می شود و دوره ی نقاهت نسبتا طولانی دارد. به همین سبب باید مراقبت های زیادی از آن به عمل آید. یکی از مهم ترین نکات در این زمینه، نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی می باشد.

خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی

جراحی بینی یکی از عمل هایی است که بعد از انجام آن باید مراقبت های زیادی از آن به عمل آید. زیرا فرد در زمان این عمل بیهوش می شود و برش های مختلفی روی بینی او زده خواهد شد. علاوه بر آن غضروف های بینی نرم هستند و در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی، ممکن است نتیجه ی عمل با مشکل مواجه شود. در نتیجه باید مراقبت های زیادی بعد از عمل جراحی بینی برای آن انجام شود که یکی از مهم ترین آن ها نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی می باشد.

خوابیدن و استراحت کردن بعد از عمل جراحی بینی یکی از نکاتی است که حتما باید به آن توجه شود زیرا بیمار زمان زیادی را به این کار می پردازد. علاوه بر آن در زمان خواب، هورمون هایی در بدن بیمار ترشح می شود که می تواند روند بهبودی را سرعت ببخشد و باعث شود شما سریع تر دوره ی نقاهت را پشت سر بگذارید.

نکات مهم در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از مراقبت های مهم که باید دقت زیادی به آن شود، نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی می باشد. زیرا خوابیدن و استراحت کردن می تواند روند بهبودی بیمار را سریع تر کند و باعث شود که شما نتیجه ی کار را بدون ایجاد هیچ مشکلی مشاهده کنید. اگر شما به نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی توجه نکنید و نکات مخصوص آن را رعایت نکنید، حتما با مشکل مواجه خواهید شد. از مهم ترین نکات در زمینه ی نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سر را بالاتر از بدن نگه دارید

یکی از مهم ترین نکات در زمینه ی نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن در روز های اول بعد از عمل جراحی می باشد. برای این کار می توانید از چند بالش کمک بگیرید و سر را بالا تر از بدن قرار دهید. این کار باعث می شود که فشاری به سر وارد نشود و شما دوره ی نقاهت خود را بدون هیچ مشکلی برطرف کنید.

طاق باز بخوابید

یکی دیگر از نکات مهم در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، مدل خوابیدن می باشد. بهترین مدل خوابیدن برای افرادی که عمل جراحی بینی انجام داده اند، رو به بالا خوابیدن یا همان طاق باز خوابیدن است. زیرا در این صورت هیچ فشاری و ضربه ای به بینی عمل شده وارد نمی شود. علاوه بر آن، این مدل خوابیدن باعث می شود که کبودی ها و التهابات بینی کاهش پیدا کند. تا چند وقت بعد از عمل جراحی بینی باید به همین شکل بخوابید و برای تغییر این مدل حتما باید با پزشک خود مشورت داشته باشید.

همراه با کسی نخوابید

برای مراقبت از بینی عمل شده، بهتر است تنهایی بخوابید. زیرا اگر کسی همراه شما بخوابد، ممکن است ناخواسته ضربه ای به صورت و بینی شما وارد کند. برای مراقبت از بینی خود این کار را تا چند هفته انجام دهید تا بینی شما کمی محکم شده و حالت نهایی خود را بگیرد. در نتیجه یکی از نکات مهم دیگر در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، تنها خوابیدن می باشد.

به هیچ عنوان به شکم نخوابید

در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل باید تاکید کنیم که به هیچ عنوان به شکم نخوابید. زیرا این کار بسیار خطرناک است و فشار زیادی را به بینی وارد می کند و باعث می شود که مشکلات مختلفی برای بینی به وجود آید. از مهم ترین این مشکلات می توان به ایجاد کبودی، تورم، تغییر فرم بینی و … اشاره کرد. تا دو هفته بعد از عمل به هیچ عنوان نباید به شکم بخوابید بعد از آن نیز باید در این زمینه با پزشک خود مشورت داشته باشید.

از بالش های استاندارد استفاده کنید

نکته ی دیگری که در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی باید به آن توجه شود، استفاده از بالش های استاندارد می باشد. شما بعد از عمل جراحی بینی، باید زمان های زیادی از روز را به استراحت کردن بپردازید. به همین سبب باید از بالش های نرم و استاندارد استفاده کنید تا در طولانی مدت مشکلی برای گردن و سر شما به وجود آید.

قبل از خوابیدن، حتما از کمپرس یخ استفاده کنید

بعد از انجام عمل جراحی، پزشک حتما به شما توصیه می کند که از کمپرس یخ استفاده کنید زیرا این وسیله باعث می شود که روند بهبودی شما سرعت بگیرد و التهابات و کبودی های صورت کاهش پیدا کند. در نتیجه تا چند روز بعد از عمل جراحی، قبل از خواب حتما از کمپرس یخ استفاده کنید.

نکات مراقبتی در مورد نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی را باید تا زمان زیادی انجام دهید زیرا حساسیت بینی زیاد است و ممکن است مشکلات مختلفی برای آن ایجاد شود. در نهایت با نظر پزشک می توانید راحت تر استراحت کنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *