مینی ابدومینوپلاستی

عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیفت شکم

آنچه می خوانید...

مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیپکتومی یک عمل جراحی پلاستیک و زیبایی است که شامل بازسازی دیواره شکم و درمان افتادگی پوست در ناحیه می شود. مانند ابدومینوپلاستی کلاسیک، شامل برداشتن پوست و چربی اضافی و سفت کردن عضلات شکم است. تفاوت در این واقعیت است که در زمینه مینی ابدومینوپلاستی، اصلاح در قسمت پایین شکم، زیر ناف قرار دارد. مینی ابدومینوپلاستی فقط به موارد شل شدن جزئی عضلات و پوست مربوط می شود. بنابراین، مشاوره قبل از عمل با دکتر علیرضا تولیت برای تعیین اینکه کدام عمل مناسب مورد شما است، ضروری است.

مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی شلی جزئی شکم را که فقط در زیر ناف وجود دارد درمان می کند. بنابراین مقدار پوست برداشته شده کم​​تر است. همچنین اسکار کوتاه تر و در امتداد انتهای فوقانی شرمگاهی خواهد بود و هیچ جای زخمی در سطح ناف وجود نخواهد داشت. نتیجه نهایی پس از ۳ ماه به دست می آید که ادم کاملاً از بین رفته است. کاندیدای مینی ابدومینوپلاستی نادر است زیرا افتادگی پوست فقط در زیر ناف غیرمعمول است.

🔻ویدیو حس خوب رضایت مراجعه کننده عزیزمون از جراحی های لیپوماتیک،ابدومینوپلاستی و تزریق چربی به باسن🔻

تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

مینی ابدومینوپلاستی از طریق یک برش افقی در بالای ناحیه شرمگاهی انجام می شود. طول آن به مقدار پوستی که باید برداشته شود بستگی دارد، اما کوتاهتر از ابدومینوپلاستی سنتی خواهد بود. جدا شدن پوست نیز در مقایسه با ابدومینوپلاستی کلاسیک کمتر است.

پوست و چربی اضافی برداشته شده و در صورت لزوم عضلات شکم مجدداً کشیده می شوند. با مینی لیپکتومی، هیچ عملی روی ناف انجام نمی شود، پوست و چربی اضافی متوسط ​​تر است، نیازی به تغییر موقعیت ناف مانند جراحی ابدومینوپلاستی کلاسیک نیست.

برای نتایج هماهنگ تر، مینی ابدومینوپلاستی را می توان با لیپوساکشن معده و باسن ترکیب کرد. مینی ابدومینوپلاستی نیاز به بیهوشی عمومی و بین ۱ تا ۲ ساعت مداخله دارد. این یک جراحی سرپایی است که به شما امکان می دهد روز عمل به خانه بروید، اگرچه در برخی موارد امکان اقامت یک شبه در بیمارستان وجود دارد.

تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

اقدامات قبل از عمل

دکتر علیرضا تولیت شما را معاینه می کند تا اهمیت اتساع پوست در شکم و همچنین اهمیت اضافه بار چربی مرتبط با آن را در صورت وجود ارزیابی کند. او به دنبال ضایعات در دیواره عضلانی زیرین می‌گردد و گاهی سی تی اسکن دیواره شکم را تجویز می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات عضلانی داشته باشد.

یک ارزیابی بیولوژیکی (آزمایش خون) برای شما تجویز می شود و حداکثر ۴۸ ساعت قبل از مداخله روی معده، با متخصص بیهوشی قرار ملاقات خواهید داشت.

توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از مداخله و تا زمان بهبودی کامل (به طور کلی ۳ هفته) پس از مداخله، سیگار را ترک کنید تا از بروز مشکلات درمانی جلوگیری شود.

۱۰ روز قبل از عمل معده نباید هیچ دارویی حاوی آسپرین مصرف شود.

مراقبت های بعد از مینی ابدومینوپلاستی

  • لازم است حرکات کششی را محدود کنید تا به جای زخم آسیبی وارد نشود و در ماه اول ورزش نکنید.
  • پانسمان به مدت ۱۰ تا ۲۱ روز خودتان یا با کمک پرستار انجام می شود.
  • برای جلوگیری از درد بعد از عمل، مسکن به شما داده می شود. ممکن است در هفته های اول کبودی و ادم وجود داشته باشد.
  • حداقل سه ماه اول باید از کرم های مخصوص استفاده شود تا نازک ترین و نامرئی ترین جای زخم ممکن به دست آید.
  • بهتر است حداقل یک سال قبل از بارداری صبر کنید تا نتیجه مینی ابدومینوپلاستی تغییری نکند.
  • بررسی های بعد از عمل به طور منظم در طول سه ماه اول انجام می شود. در صورت وجود ابهام یا سوال می توانید با دکتر علیرضا تولیت تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های قبل و بعد از ابدومینوپلاستی

بهبودی و پیگیری های بعد از عمل

عواقب این مداخله سبک تر از ابدومینوپلاستی کلاسیک است. به طور معمول درد کمی احساس می شود اما برای تسکین شما داروهای مسکن تجویز می شود. تورم، تنش شکمی، بدن درد یا اختلالات حسی ممکن است احساس شود. اینها عوارض رایج پس از این نوع مداخله هستند که گذرا باقی می مانند و پس از چند ماه از بین می روند.

از سرگیری فعالیت ها بعد از یک هفته امکان پذیر است، اما بسته به تکنیک انجام شده می تواند به تاخیر بیفتد. از فعایت های سخت برای ۱ تا ۲ ماه و همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای حداقل ۳ ماه برای جلوگیری از رنگدانه شدن جای زخم باید اجتناب شود. مشاوره های پیگیری منظم برای بررسی تکامل نتایج و روند بهبود برنامه ریزی شده است.

نتایج بعد از عمل

به طور متوسط، ۳ ماه انتظار برای مشاهده نتایج این جراحی زیبایی لازم است. شکمی صاف پیدا می‌کنید و به‌طور کلی حالت ظاهری شما را بهبود می‌بخشد. جای زخم با گذشت زمان بهبود می یابد و به راحتی با لباس زیر پنهان می شود. نتایج به شرط حفظ وزن ثابت با رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی منظم طولانی مدت است.

مینی ابدومینوپلاستی

❌عوارض❌

خطرات یک مینی ابدومینوپلاستی مشابه خطرات یک ابدومینوپلاستی کلاسیک است. این می تواند خونریزی، هماتوم، عفونت، تاخیر در بهبودی یا اسکار هیپرتروفیک (برآمده) باشد. در هر صورت در صورت بروز این عوارض توسط دکتر علیرضا تولیت به سرعت با درمان مناسب رسیدگی می شود.

دکتر علیرضا تولیت

دکتر علیرضا تولیت

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی
ایشان دارای بورد فوق تخصص از دانشگاه تهران هستند.
در دوره فوق تخصصی نیز موفق به دریافت بورد فوق تخصصی گردید و انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی ترمیمی متنوع و متفاوت در توان ایشان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *