عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیفت شکم

مینی ابدومینوپلاستی

عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیفت شکم

مینی ابدومینوپلاستی یا مینی لیپکتومی یک عمل جراحی پلاستیک و زیبایی است که شامل بازسازی دیواره شکم و درمان افتادگی پوست در ناحیه می شود. مانند ابدومینوپلاستی کلاسیک، شامل برداشتن پوست و چربی اضافی و سفت کردن عضلات شکم است. تفاوت در این واقعیت است که در زمینه مینی ابدومینوپلاستی، اصلاح در قسمت پایین شکم، زیر ناف قرار دارد. مینی ابدومینوپلاستی فقط به موارد شل شدن جزئی عضلات و پوست مربوط می شود. بنابراین، مشاوره قبل از عمل با دکتر علیرضا تولیت برای تعیین اینکه کدام عمل مناسب مورد شما است، ضروری است.

مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی شلی جزئی شکم را که فقط در زیر ناف وجود دارد درمان می کند. بنابراین مقدار پوست برداشته شده کم​​تر است. همچنین اسکار کوتاه تر و در امتداد انتهای فوقانی شرمگاهی خواهد بود و هیچ جای زخمی در سطح ناف وجود نخواهد داشت. نتیجه نهایی پس از ۳ ماه به دست می آید که ادم کاملاً از بین رفته است. کاندیدای مینی ابدومینوپلاستی نادر است زیرا افتادگی پوست فقط در زیر ناف غیرمعمول است.

🔻ویدیو حس خوب رضایت مراجعه کننده عزیزمون از جراحی های لیپوماتیک،ابدومینوپلاستی و تزریق چربی به باسن🔻

تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

مینی ابدومینوپلاستی از طریق یک برش افقی در بالای ناحیه شرمگاهی انجام می شود. طول آن به مقدار پوستی که باید برداشته شود بستگی دارد، اما کوتاهتر از ابدومینوپلاستی سنتی خواهد بود. جدا شدن پوست نیز در مقایسه با ابدومینوپلاستی کلاسیک کمتر است.

پوست و چربی اضافی برداشته شده و در صورت لزوم عضلات شکم مجدداً کشیده می شوند. با مینی لیپکتومی، هیچ عملی روی ناف انجام نمی شود، پوست و چربی اضافی متوسط ​​تر است، نیازی به تغییر موقعیت ناف مانند جراحی ابدومینوپلاستی کلاسیک نیست.

برای نتایج هماهنگ تر، مینی ابدومینوپلاستی را می توان با لیپوساکشن معده و باسن ترکیب کرد. مینی ابدومینوپلاستی نیاز به بیهوشی عمومی و بین ۱ تا ۲ ساعت مداخله دارد. این یک جراحی سرپایی است که به شما امکان می دهد روز عمل به خانه بروید، اگرچه در برخی موارد امکان اقامت یک شبه در بیمارستان وجود دارد.

تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

اقدامات قبل از عمل مینی ابدومینوپلاستی

دکتر علیرضا تولیت شما را معاینه می کند تا اهمیت اتساع پوست در شکم و همچنین اهمیت اضافه بار چربی مرتبط با آن را در صورت وجود ارزیابی کند. او به دنبال ضایعات در دیواره عضلانی زیرین می‌گردد و گاهی سی تی اسکن دیواره شکم را تجویز می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات عضلانی داشته باشد.

مینی ابدومینوپلاستی

یک ارزیابی بیولوژیکی (آزمایش خون) برای شما تجویز می شود و حداکثر ۴۸ ساعت قبل از مداخله روی معده، با متخصص بیهوشی قرار ملاقات خواهید داشت.

توصیه می شود حداقل یک ماه قبل از مداخله و تا زمان بهبودی کامل (به طور کلی ۳ هفته) پس از مداخله، سیگار را ترک کنید تا از بروز مشکلات درمانی جلوگیری شود.

۱۰ روز قبل از عمل معده نباید هیچ دارویی حاوی آسپرین مصرف شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *