نکات مهم مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات مهم مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات مهم مراقبت های بعد از پروتز سینه

پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با پروتز سینه یک عمل جراحی زیبایی است که توسط دکتر علیرضا تولیت انجام می شود. مانند تمام روش های جراحی، بیماران باید برای عواقب بعد از عمل آماده باشند. بزرگ کردن سینه با پروتز سینه یک عمل جراحی زیبایی است که توسط دکتر علیرضا تولیت انجام می شود. مانند تمام روش های جراحی، بیماران باید برای عواقب بعد از عمل آماده باشند.

۲ روش بزرگ کردن سینه

هدف از بزرگ کردن سینه افزایش حجم سینه زنان مبتلا به آتروفی، عدم تقارن سینه یا عدم وجود سینه در آنها است. این ناهنجاری قفسه سینه می تواند ذاتی باشد، بنابراین از رشد قفسه سینه، در نوجوانی یا در نتیجه تغییرات هورمونی یا کاهش وزن قابل توجه باشد.

بزرگ کردن سینه را می توان به دو روش مجزا انجام داد:


  • قرار دادن پروتز سینه شامل قرار دادن ایمپلنت سینه در سینه ها برای بازگرداندن حجم و تغییر شکل آنها می باشد.
  • لیپوفیلینگ سینه، که چربی را از بدن شما خارج کرده و دوباره به سینه شما تزریق می کند. این تکنیک سپس می تواند همزمان با لیپوساکشن انجام شود و به شما امکان می دهد سینه ای طبیعی داشته باشید که با اندام شما هماهنگ باشد.

جراح گاهی این دو تکنیک را با هم ترکیب می کند. بنابراین او یک پروتز کوچکتر را قرار می دهد که در اطراف آن لایه ای از بافت چربی تزریق می کند. این اجازه می دهد تا نتیجه طبیعی تری، هم از نظر ظاهری و هم از نظر ظاهری داشته باشید.

درد بعد از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز

عمل جراحی زیبایی برای بدن آسیب زا است، ممکن است درد بعد از عمل ظاهر شود. در مورد بزرگ کردن سینه با پروتز سینه، درد به طور متوسط ​​بین ۱ تا ۳ روز پس از مداخله ادامه دارد. اینها عمدتاً گرفتگی عضلات هستند که در قفسه سینه قرار دارند. در مورد کاشت پروتزهای سینه با حجم زیاد یا کاشت در پشت عضله سینه ای، درد ممکن است بیشتر طول بکشد.

برای کاهش احساس گرفتگی عضلانی، جراح ممکن است داروهای مسکن و شل کننده های عضلانی را تجویز کند تا عواقب بعد از عمل شما در بهترین شرایط ممکن رخ دهد.

پس از بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه، ادم در قفسه سینه ظاهر می شود. این یک واکنش طبیعی بدن پس از عمل است. این ادم در دو روز اول بعد از عمل افزایش می یابد، تثبیت می شود و پس از چند هفته به طور طبیعی پس می رود. حساسیت پستان ممکن است در این دوره مختل شود، اما پس از فروکش کامل ادم به طور کامل باز خواهد گشت.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بخیه هایی که در حین بزرگ کردن سینه با پروتزهای سینه استفاده می شود عموماً قابل جذب هستند. این بدان معناست که نیازی به حذف آنها نخواهد بود. پانسمان ها ضد آب هستند، بنابراین می توانید به طور معمول روز بعد از عمل دوش بگیرید. برای تثبیت نتیجه و عدم ایجاد درد اضافی، استفاده از سوتین ورزشی یا فشاری در روز و شب به مدت ۴ تا ۶ هفته توصیه می شود.

مقالات دیگر: هزینه پروتز سینه

توقف کار و فعالیت های ورزشی برای جراحی پروتز سینه

سینه‌هایی که چند هفته بعد از عمل بزرگ کردن سینه‌ها حساس باقی می‌مانند، بهتر است ۵ تا ۷ روز از کار خارج شوند. اگر شغل شما به تلاش فیزیکی نیاز دارد، توصیه می شود ۲ هفته مرخصی از کار باشد. انجام ورزش در هفته های اول پس از عمل به شدت ممنوع است. می توانید پس از یک ماه با پوشیدن سوتین ورزشی به تدریج فعالیت های ورزشی خود را از سر بگیرید.

قرارهای بعد از عمل پروتز سینه با دکتر

به منظور بررسی نتایج مداخله و اطمینان از پیگیری، جراح شما یک هفته پس از عمل شما را ملاقات خواهد کرد. سایر قرارهای بعد از عمل نیز ۲ تا ۳ ماه پس از مداخله و سپس هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار برگزار خواهد شد. این به جراح این امکان را می‌دهد تا مطمئن شود که پروتزهای سینه در جای خود باقی می‌مانند، هیچ واکنش التهابی (تشکیل پوسته در اطراف پروتز سینه) وجود ندارد یا اینکه ایمپلنت‌های سینه پاره نشده‌اند.

دکتر تولیت قبل از مداخله پذیرای شما جهت ارائه روند عمل و همچنین دوره بعد از عمل بوده و به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *