لیپوماتیک شکم و پهلو با تجربه صد ها عمل موفق

لیپوماتیک شکم و پهلو با تجربه صد ها عمل موفق

لیپوماتیک شکم و پهلو با تجربه صد ها عمل موفق

برخلاف روش جراحی لیپوساکشن کلاسیک، روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه ویبره‌ای به نام لیپوماتیک انجام می‌شود. در این روش ابتدا با کمک دستگاه ابتدا ذخایر چربی شکسته شده و سپس چربی‌ها توسط لوله‌ای از طریق مکش از بدن خارج می‌شود. روش لیپوماتیک جهت حذف چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن مانند سینه، شکم، پهلو، باسن، ران، ساق پا، آرنج، چانه، گردن و … مورد استفاده قرار می گیرد، در ادامه به جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو می‌پردازیم.

لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

گاهی اوقات تجمع چربی در برخی قسمت‌های بدن منجر به ایجاد اندامی نامطلوب می‌شود. شکم و پهلو جزء اولین قسمت‌هایی از بدن هستند که با کمی افزایش وزن دچار افزایش چربی‌ می‌شوند. برخی افراد نیز بنا به دلایل ژنتیکی با وجود اینکه در سایر قسمت‌های بدن دارای تناسب هستند اما در قسمت شکم و پهلو دارای چربی‌های اضافه هستند. در اکثر خانم‌ها نیز پس از زایمان میزان چربی‌های شکم و پهلو نسبت به دوران پیش از زایمان افزایش می‌یابد.

دلیل افزایش و تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو هر چه که باشد تقریباً برای تمام افراد، چه خانم‌ها و چه آقایان به عنوان یه مشکل در تناسب اندام مطرح می‌باشد. چربی‌های این ناحیه معمولاً از نوع چربی‌های سرسخت می‌باشند که با انواع تمرینات ورزشی و رژیم‌های غذایی به سختی از بین می‌روند.

بنابراین بسیاری از افراد به استفاده از روش‌های پزشکی جهت از بین بردن این چربی‌ها فکر می‌نمایند. یکی از روش‌های مفیدی که در سال‌های اخیر موفقیت‌های چشمگیری نیز داشته است استفاده از روش جراحی لیپوماتیک می‌باشد.

روش انجام جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

این جراحی با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی و در بیمارستان و یا یک کلینیک جراحی مجهز انجام می‌شود. پس از انجام بیهوشی برش‌های کوچکی به اندازه‌ی چند میلی‌متر در نقاط مختلف شکم و پهلو ایجاد می‌شود، پزشک در اکثر موارد برش‌ها را در زیر کشاله ران و یا کنار ناف ایجاد می‌نماید تا پس از جراحی ردی از برش‌ها و اسکار جراحی باقی نماند.

سپس از طریق برش‌ها یک کانول (لوله‌ای نازک و توخالی) به داخل فرستاده می‌شود، کانول پالس‌هایی ضعیف ایجاد می‌نماید که منجر به شکستن سلول‌های چربی می شود، در مرحله‌ی بعد با ایجا خلاء (مکش منفی) چربی‌های شکسته شده به خارج از بدن هدایت می‌شود. در انتها خون و مایعات اضافی تخلیه می‌شود و محل برش‌ها پانسمان می‌شود و بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود.

مدت زمان انجام جراحی حدود ۱ تا ۳ ساعت ممکن است طول بکشد و چند ساعت پس از جراحی در صورتی که شرایط عمومی بیمار مساعد باشد می‌تواند به منزل بازگردد.

نمونه کار های لیپوماتیک

دوره نقاهت پس از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

با توجه به میزان و حجم چربی که از ناحیه شکم و پهلو خارج شده است ممکن است پس از اتمام جراحی میزان درد متفاوتی را تجربه نمائید.

 • جهت کاهش تورم و فرم بخشیدن به شکم و پهلو تا چند هفته باید از کمربندهای طبی کشی استفاده نمائید.
 • در صورتی که میزان درد شدید بود می‌توانید از مسکن استفاده نمائید.
 • میزان کبودی و تورم پس از جراحی طی چند روز به مرور کاهش می‌‌یابد.
 • پس از ۳ الی ۷ روز می‌توانید فعالیت‌های روزمره‌ی خود را شروع نمائید.
 • به مدت ۴ تا ۶ هفته از انجام فعالیت‌های شدید مانند ورزش‌های سنگین خودداری نمائید.
 • انجام پیاده روی‌های سبک از همان روزهای اول پس از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو نه تنها مانعی ندارد بلکه جهت جلوگیری از لخته شدن خون مفید می‌باشد.

مدت زمان دستیابی به نتایج مطلوب پس از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

با اینکه حجم زیادی از چربی‌ها در طی جراحی برداشته می‌شود اما به دلیل تورم و کبودی‌ها نتایج به صورت فوری قابل مشاهده نمی‌باشد و حدود ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است تا نتایج نهایی قابل مشاهده باشد. در هفته‌های اول پس از جراحی پوست ناحیه شکم و پهلو دچار شلی و افتادگی می‌شود.

اما به مرور زمان پوست با فرم جدید شکم منطبق خواهد شد. گاهی اوقات در صورتی که افتادگی پوست ناحیه شکم و پهلو زیاد باشد ممکن است به روش‌هایی جهت لیفت شکم و پهلو و سفت کردن پوست این ناحیه نیاز داشته باشید.

عوارض جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

مانند تمام جراحی‌های دیگر جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو با عوارضی مانند عوارض بیهوشی همراه می‌باشد، سایر عوارض عبارتند از:

 • بی‌نظمی و عدم تقارن در کانتور شکم و پهلو: در مواردی که میزان خروج چربی در نقاط مختلف شکم و پهلو به یک میزان انجام نشود ممکن است برجستگی‌ها و فرورفتگی و یا عدم تقارن در نقاط مختلف شکم و پهلو مشاهده شود اما این عارضه پس از چند هفته و یا چند ماه از بین می‌رود و جای نگرانی وجود ندارد.
 • تجمع مایعات: در صورتی که به توصیه‌های پزشک در مورد استفاده از کمربندهای طبی کشی و یا ماساژ درمانی توجه نکنید ممکن است در قسمت‌هایی که لیپوماتیک انجام داده‌اید مایعات تجمع یابند.
 • خونریزی
 • لخته شدن خون
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *