جراحی لیفت ران چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران چگونه انجام می شود؟

داشتن زیبایی ظاهری تنها به اعضای صورت خلاصه نمی شود و داشتن یک اندام متناسب نیز می تواند به زیبایی ظاهری افراد بیفزاید. یکی از عمل­ های زیبایی که در حال حاضر طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است، عمل جراحی لیفت ران می باشد. به دلایل مختلف ممکن است مشکلات ظاهری در ران وجود داشته باشد که می توان به راحتی آن ها را با عمل لیفت ران رفع کرد.

اضافه وزن و کاهش وزن مداوم، بالا رفتن سن، وجود بیماری های مختلف و …. همگی می توانند در تناسب اندام فرد مشکل ایجاد کنند و قسمتی از بدن مانند ران را با مشکل مواجه کنند. از مهم ترین مشکلات موجود در ران می توان به پوست اضافه، شل شدگی بیش از حد ران، پوسته پوسته شدن و …. اشاره کرد. وجود هر کدام از این مشکلات می تواند اعتماد به نفس افراد را پایین آورد و باعث شود که آن ها نتوانند لباس های مورد علاقه ی خود را بپوشند.

جراحی لیفت ران چیست؟

افرادی که در ظاهر ران خود دچار مشکل هستند و می خواهند زیبایی مجدد پا و ران خود را به دست آورند می توانند عمل لیفت ران را انجام دهند. در این جراحی سعی می شود پوست های اضافی ران برداشته شود و در صورت نیاز به وسیله ی لیپوساکشن چربی های موجود در ران که شکل و فرم بدی به آن داده اند نیز از بدن خارج شوند. در این صورت شما با انجام این عمل می توانید از ران های متقارن، خوش فرم و متناسب با دیگر اعضای بدن خود لذت ببرید.

برخی از افراد عمل لیفت ران را با کاهش وزن اشتباه می گیرند. باید بدانید که هدف این عمل زیبایی، کاهش وزن افراد نیست و تنها هدف آن زیبایی بخشیدن به ران پا و خوش فرم کردن آن می باشد. شاید در حین این عمل به دلیل حذف چربی های اضافه و پوست اضافه، وزن فرد کمی کاهش پیدا کند، اما این مورد هدف اصلی پزشک و متخصص نمی باشد.

روش های جراحی لیفت

اگر شما قصد انجام این عمل جراحی را دارید، باید بدانید که دو روش برای انجام آن وجود دارد که انتخاب یکی از آن ها بر عهده ی پزشک می باشد. زمانی که شما به پزشک مراجعه می کنید، او با معاینه ی شما تشخیص می دهد که از کدام روش جراحی باید استفاده کنید. این دو روش به صورت زیر می باشند.

جراحی مینی لیفت ران

اگر مشکلات موجود در ران پای شما زیاد نباشد، پزشک تشخیص می دهد که می توان به وسیله ی عمل مینی این مشکلات را به خوبی رفع کرد.

در این نوع از جراحی، برش روی ران به صورت افقی زده می شود و به وسیله ی آن شل شدگی چربی و پوست اضافه به خوبی درمان می شود و عمل لیفت انجام می شود.

جراحی کامل لیفت ران

اگر مشکلات موجود در قسمت ران پای شما زیاد باشد، پزشک به شما توصیه می کند که عمل جراحی کامل لیفت را انجام دهید تا بتوانید به یک ران خوش فرم و زیبا برسید.

در این روش برش به صورت عمودی زده می شود تا تمام افتادگی ها و شل شدگی های ران و حتی قسمت زانو نیز رفع شود. در نتیجه برش زده شده در این روش بیشتر از روش قبل می باشد.

به وسیله ی هر کدام از این روش ها می توانید ران پایی خوش فرم تر و زیباتر داشته باشید و اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورید.

انواع روش های جراحی لیفت ران

چه کسانی می توانند از عمل لیفت ران استفاده کنند؟

اگر نمی دانید که گزینه ی مناسبی برای انجام این عمل زیبایی هستید به موارد زیر دقت کنید.

 • اگر در ظاهر ران های خود اثراتی از شل شدگی بیش از اندازه و افتادگی مشاهده می کنید باید از این عمل زیبایی استفاده کنید.
 • اگر وزن مناسبی دارید اما ران های شما نسبت به دیگر اعضای بدنتان بزرگ تر و نا هماهنگ هستند.
 • اگر شما نمی توانید لباس های مناسب با اندامتان را خریداری کرده و بپوشید، می توانید از عمل لیفت ران استفاده کنید.
 • احساس بدی نسبت به ران های خود دارید و این مورد اعتماد به نفس شما را گرفته است و حضور فعالی در گروه ها و جمع های خانوادگی و دوستانه ندارید.
 • اگر شما احساس نرمی اضافی در قسمت خارجی یا داخلی ران خود دارید می توانید این شلی و نرمی اضافی را با این عمل جراحی از بین ببرید.

مهم ترین مراقبت های بعد از این عمل جراحی

بعد از هر عمل جراحی باید اقداماتی را برای مراقبت از خود انجام دهید زیرا انجام این مراقبت ها تاثیر زیادی روی روند بهبودی و نتیجه ی کار دارد. از مهم ترین مراقبت ها بعد از عمل جراحی لیفت ران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم ترین اقدامات بعد از این عمل جراحی، داشتن یک همراه و کمک کننده می باشد. زیرا نباید فشار زیادی به پای خود وارد کنید.
 • بعد از انجام عمل جراحی لیفت ران، جراح پلاستیک به شما توصیه می کند که از گن های استاندارد استفاده کنید. تا چند هفته بعد از عمل باید از این گن ها استفاده کنید تا عمل جمع شدگی و خوش فرم شدن ران به خوبی انجام شود.
 • ممکن است درن هایی در قسمت پا و ران شما قرار داده شده باشد که برای خروج خونابه می باشد. باید مراقبت این درن ها باشید تا از بدن خارج نشوند و مایعات به خوبی از آن خارج شوند.
 • از همان روز اول می توانید تحرک داشته باشید اما نباید فعالیت های سنگینی انجام دهید تا ران و پای شما دچار فشار نشود.
 • سعی کنید در زمان نشستن و خم شدن فشار کمتری به پا و بخیه های آن وارد کنید. به همین سبب روش صحیح این اقدامات را از پزشک فرا بگیرید.
 • ایجاد تورم و کبودی در قسمت پا و ران امری طبیعی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت.
 • پزشک دارو های خاصی را برای بعد از انجام عمل، تجویز می کند که حتما باید آن ها را در زمان مشخص استفاده کنید تا روند بهبودی را به خوبی طی کنید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *