عوارض و خطرات پروتز سینه

خطرات پروتز سینه

عوارض و خطرات پروتز سینه

تکنیک های جراحی به طور قابل توجهی اصلاح شده اند به طوری که خطرات و عوارض مرتبط با بزرگ کردن سینه در حال حاضر محدود شده است. سپردن عمل جراحی سینه خود به یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه، خطرات پس از عمل را به حداقل می رساند.

عوارض پروتز سینه

از بیماران خواسته می شود قبل از عمل اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهند:

  • ترک سیگار برای کاهش خطر نکروز پوست
  • قطع آسپرین به منظور کاهش خطر خونریزی
  • تعلیق مصرف داروهای ضد بارداری خوراکی در صورت وجود یک عامل خطر (اضافه وزن، نارسایی وریدی و غیره) به منظور محدود کردن خطر ترومبوآمبولی.

مانند هر جراحی (زیبایی یا غیر زیبایی)، خطرات آن می تواند به بیهوشی و همچنین به روش جراحی مرتبط باشد.

برای دریافت وقت ویزیت و مشاوره با دکتر علیرضا تولیت با تجربه بالای صد ها جراحی پروتز سینه موفق با ما در تماس باشید.

خطرات مرتبط با پروتز سینه

حوادث ترومبوآمبولیک

حوادث ترومبوآمبولیک مانند فلبیت (ترومبوز وریدی) با خطر آمبولی ریه: این یک عارضه است که می تواند جدی باشد. قطع قرص های ضد بارداری یک ماه قبل از عمل، پوشیدن جوراب های ضد ترومبوز، تجویز داروهای ضد انعقاد و زود بیدار شدن از اقدامات احتیاطی است که این خطر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

هماتوم

خونریزی داخلی یا تجمع خون که با تورم در داخل بافت پستان، در سطح محل کاشت مشخص می شود. در صورت غیرممکن بودن جذب خودبخودی (اندازه بزرگ) ممکن است وقوع هماتوم نیاز به بلوک مجدد داشته باشد. کاهش خطر هماتوم باعث پرهیز از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی یک هفته قبل از عمل می شود.

کیست اپیدرمی

این کیست ها می توانند روی اسکار پری آرئول ایجاد شوند.

پنوموتوراکس

پنوموتوراکس با پارگی پلور: این عارضه بسیار نادر است اما ممکن است اتفاق بیفند.

اختلالات ترمیم زخم

نتایج عالی یک مداخله تا حد زیادی به خطر ایجاد اسکار بستگی دارد. بروز اسکارهای هیپرتروفیک یک خطر است و تداوم آنها می تواند باعث تبدیل آنها به اسکارهای کلوئیدی شود. این اختلالات درمانی به هر بیمار بستگی دارد (در بیماران با رنگ پوست تیره و در نوجوانان با سهولت بیشتری رخ می دهد). تولید بیش از حد بافت اسکار منجر به یک اسکار بزرگ و برجسته می شود. هر اختلال ترمیم زخم می تواند از یک درمان مناسب بهره مند شود.

عفونت ها

این عارضه بسیار نادر است، زیرا قوانین جراحی و مراقبت های بعد از عمل بسیار سختگیرانه است. بروز عفونت نیاز به مداخله جدیدی برای شستشو و درمان مناسب با آنتی بیوتیک دارد.

بیشتر بخوانید: عفونت بعد از پروتز سینه

نتایج ناقص

می تواند عدم تقارن یا اصلاح ناکافی حجم باشد. بیمار باید چند ماه قبل از عمل مجدد احتمالی صبر کند تا زمان بهبودی کافی را رعایت کند.

پس زدن پروتز

این عارضه غیرقابل پیش بینی که واکنش بدن در برابر پروتز سینه است، شبیه پس زدن است. این می تواند به صورت دو طرفه یا یک طرفه، چند ماه پس از عمل رخ دهد. علائمی مانند احساس سفت شدن سینه، ناراحتی و درد ظاهر می شود. سپس بسته به مورد، برای باز شدن پوسته (کپسولوتومی) یا حتی برداشتن آن (کپسولکتومی) یک عمل مجدد ضروری است. گاهی اوقات قرار دادن ایمپلنت های کوچکتر به پذیرش بهتر کمک می کند.

پارگی و تخلیه پروتز

هنگامی که پروتز حاوی سالین یا ژل سیلیکون ترک می‌خورد، در مورد پروتز سیلیکونی برای تغییر، عمل مجدد سیستماتیک است. با این حال، پروتزهای چسبنده ژل سیلیکونی از تخلیه پروتز، باقی ماندن ژل در پروتز یا نزدیک شدن به آن در صورت پارگی جلوگیری می کنند.

چین و موج روی سینه

این عارضه در بیماران لاغری که از پروتز سینه استفاده می کنند و کسانی که از حجم زیادی پروتز استفده کرده اند بیشتر دیده می شود. ظاهر آنها نیاز به درمان مناسب دارد (پروتزهای کوچکتر، در موقعیت عقب عضلانی و غیره)

علائم کشیدگی

ظهور خطر احتمالی کشیدگی پوست زمانی که پروتز بیش از حد حجیم است و خاصیت ارتجاعی پوست مطلوب نیست. بنابراین ضروری است، قبل از مداخله، حجم پروتز به وضوح تعریف شود تا افزایش متناسب با مورفولوژی بیمار و کیفیت پوست او فراهم شود.

اختلال در حساسیت نوک پستان

تغییر در حساسیت نوک پستان نیز می تواند گزارش شود و بهبودی آن همیشه فوری نیست. حساسیت کامل حتی زمانی که برش در سطح آرئول ایجاد شود باز می گردد. جراح باید اقدامات احتیاطی خاصی را برای این کار انجام دهد.

خطرات مرتبط با بیهوشی

همه بیهوشی ها خطراتی دارند و می توانند منجر به عوارض شوند. اما به لطف تکنیک های پیشرفته و به ویژه روش های نظارت پیشرفته، ایمنی بیمار به حداکثر می رسد.

عوارض و خطرات بزرگ کردن سینه باید توسط جراح پلاستیک و متخصص بیهوشی قبل از تصمیم گیری برای عمل مورد بحث قرار گیرد. پیشرفت جراحی و تکنیک‌های فعلی بزرگ کردن سینه، دستیابی به نتایج طبیعی و زیبایی را ممکن می‌سازد، در حالی که خطرات و عوارض بعد از عمل را به حداقل می‌رساند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *