عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک

عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک

عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جراحی هایی زیبایی برای از بین بردن چربی ها و رسیدن به لاغری است که به واسطه آن چربی های احاطه شده در بدن مانند چربی های شکم، پایین ران ها و پهلوها ساکشن می‌شوند.

 لیپوماتیک که به آن کانتورینگ بدن و از بین بردن چربی های اضافی بدن نیز گفته میشود، یکی از جراحی های پرطرفدار در سراسر جهان است که مزایای این جراحی به قدری قابل توجه قرار گرفته که حتی افرادی که چربی های شکمی بسیار کم و متوسطی دارند، نیز این روش را برای خوش اندام شدن انتخاب میکنند.

با تجدید نظر در تمام جوانب مثبت و منفی لیپوماتیک و عوارض احتمالی لیپوماتیک می توان گفت که این روش از جمله بهترین راه کاهش وزن و چربی ها است؛ زیرا با کمترین آسیب به پوست و بافت آن میتوانید چربی را تخلیه کنید و مدت کوتاهی پس از عمل جراحی با یک اندام ایدئال به زندگی قبلی خود بازگردید.

در این مقاله سعی داریم در خصوص عوارض احتمالی لیپوماتیک صحبت کنیم و اطلاعات کافی در خصوص این روش عمل لاغری و زیبایی اندام در اختیارتان قرار دهیم.

اگرچه این جراحی زیبایی مشکلات و عوارض خاصی ندارد، اما بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار تا حد قابل توجهی با عوارض احتمالی لیپوماتیک که ممکن است بطور احتمالی در برخی افراد ایجاد شود، آشنا باشید.

 • بروز عفونت: پس از جراحی احتمال خیلی نادر عفونت بطور خفیف و یا شدید در قسمت جراحی شده وجود دارد.
 • آمبولی: زمانی که چربی های آب شده به جای تخلیه شدن از بدن وارد بدن فرد شود، عارضه آمبولی رخ می دهد که موجب مسدود شدن شریان ها شده و بسیار خطرناک است.
 • بازگشت مجدد چربی: قطعا پس از جراحی و از بین رفتن چربی ها اگر فرد از رژیم و دستور غذایی مناسب استفاده نکند، مجددا احتمال بازگشت چربی ها وجود دارد.
 • بروز آسیب در سیستم ایمنی بدن: اگر امواجی که در حین جراحی لیپوماتیک به بدن وارد می شود، بیش از حد زیاد باشد منجر به ضعیف شدن و آسیب دیدن سیستم ایمنی بدن بیمار میگردد.

اقدامات لازم جهت بهبود سریع و کاهش خطرات لیپوماتیک

طبق نتایج جراحی های انجام شده تا کنون، نقاهت بعد از جراحی لیپوماتیک، زمان زیادی طول نمی کشد و در بیشتر افراد به مدت ۱ هفته است.

پس از عمل، پزشک تمرین هایی را به شما توصیه می کند که می تواند به شما کمک کند تا نتیجه بهتری از روند بهبود بگیرید، که این تمرینات عبارتند از:

 • بعد از جراحی برای مدتی پیاده روی کنید اما تمرینات سنگین انجام ندهید.
 • رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک به قدری مهم است که باید بعد از جراحی رژیم غذایی خود را تغییر دهید، در غیر این صورت چاق خواهید شد.
 • بعد از جراحی نباید از نوشیدنی های الکلی و سیگار استفاده کنید.
 • اگر لیپوماتیک انجام دادید، نباید ۷۲ ساعت بنشینید.
 • ناحیه جراحی شده را تمیز کنید.
 • شما می توانید بعد از ۲ روز از جراحی دوش بگیرید، اما تا چند هفته به استخر نروید.
 • وقتی خواب هستید بدن خود را کشش ندهید.

مقالات دیگر: لیپوماتیک شکم و پهلو با تجربه صد ها عمل موفق

اطلاع از این مراقبت های الزامی به شما کمک میکند تا روند بهبودی آسان تری داشته باشید و زمان بهبودی شما سریعتر و بهتر انجام شود و عوارض احتمالی لیپوماتیک را به صفر برسانید.

شایع ترین عوارض احتمالی لیپوماتیک

عفونت محل های برش یکی از عوارض احتمالی لیپوماتیک است. اگر پس از جراحی مراقب نباشید و نسبت به حفاظت از ناحیه جراحی شده بی تفاوت باشید، ممکن است این اتفاق بیفتد.

خون مرده و کبودی بعد از جراحی لیپوماتیک به دلیل استفاده از دارو که باعث انعقاد خون می شود، ایجاد می شود. بهتر است قبل از لیپوماتیک در مورد داروی خاصی که باید بعد از جراحی استفاده کنید با پزشک مشورت کنید.

افتادگی پوست می‌تواند منجر به عوارض جانبی لیپوماتیک شود، لذا لازم است حتما از لباس استفاده کنید تا مانع از افتادگی پوست بدن روی زخم شود.

در برخی از موارد بیمار حس سوزن سوزن شدن در اطراف ناحیه جراحی شده خود دارد که جای نگرانی ندارد و این احساس بخاطر از بین رفتن داردی بی حسی می باشد.

شایع ترین عوارض احتمالی لیپوماتیک

یکی از مهم ترین مراحل در زمان انجام لیپوماتیک، دانستن تمام جنبه های مربوط به جراحی و نیز نحوه اجرای این عمل است که به شما کمک میکند تا استرس و اضطراب خود را قبل از جراحی کاهش دهید و فقط به نتیجه عالی که میگیرید فکر کنید.

در جلسات اول تیم و پزشکی و جراح شما بیشتر در مورد هدف از انجام لیپوماتیک و نتیجه ای که می خواهید در نهایت به آن برسید صحبت می کنند.

در این فرآیند بر اساس آزمایش‌های قبلی، پزشک متوجه می‌شود که شما به چه دارویی حساسیت دارید و قبل و بعد از جراحی باید چه کاری انجام دهید. همچنین گزارش های پزشکی قبلی و رژیم غذایی شما را مطالعه می کند، این عوامل به پزشک کمک میکند تا تمام جنبه ها و ویژگی های بدن شما را در نظر بگیرد و بهترین را برای شما انتخاب کند تا دچار عوارض احتمالی لیپوماتیک نشوید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *