عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک

عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک

آنچه می خوانید...

لیپوماتیک یکی از جراحی هایی زیبایی برای از بین بردن چربی ها و رسیدن به لاغری است که به واسطه آن چربی های احاطه شده در بدن مانند چربی های شکم، پایین ران ها و پهلوها ساکشن می‌شوند.

 لیپوماتیک که به آن کانتورینگ بدن و از بین بردن چربی های اضافی بدن نیز گفته میشود، یکی از جراحی های پرطرفدار در سراسر جهان است که مزایای این جراحی به قدری قابل توجه قرار گرفته که حتی افرادی که چربی های شکمی بسیار کم و متوسطی دارند، نیز این روش را برای خوش اندام شدن انتخاب میکنند.

با تجدید نظر در تمام جوانب مثبت و منفی لیپوماتیک و عوارض احتمالی لیپوماتیک می توان گفت که این روش از جمله بهترین راه کاهش وزن و چربی ها است؛ زیرا با کمترین آسیب به پوست و بافت آن میتوانید چربی را تخلیه کنید و مدت کوتاهی پس از عمل جراحی با یک اندام ایدئال به زندگی قبلی خود بازگردید.

در این مقاله سعی داریم در خصوص عوارض احتمالی لیپوماتیک صحبت کنیم و اطلاعات کافی در خصوص این روش عمل لاغری و زیبایی اندام در اختیارتان قرار دهیم.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوساکشن یک نوع از جراحی های لاغری است که با لیپوماتیک فرق میکند. در لیپوساکشن با حرارت دادن از شر چربی های بدن خلاص میشوند؛ بنابراین نمی توانیم دوباره از آن چربی ها استفاده کنیم؛ اما در لیپوماتیک چربی بدن و سلول ها زنده خواهند ماند؛ بنابراین پس از تخلیه چربی با دستگاه های مخصوص، قابل استفاده مجدد در نقاط دیگر بدن فردخواهند بود.

در واقع این روش از جراحی اگرچه یکی از انواع جراحی های لیپوساکشن است اما تا حدودی نیز با آن تفاوت دارد، تفاوت این دو روش در این مسئله است که درد و عوارض ناشی از عمل لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن می باشد.

یکی از کارهایی که پزشک زیبایی می تواند در زمان جراحی زیبایی لیپوماتیک انجام دهد، این است که چربی مکیده شده را به قسمت‌های دیگر بدن مانند صورت و بدن تزریق کند. در اینصورت عمل به شکل دیگری انجام شده و فقط بریدگی‌های کوچکی روی پوست ایجاد شده و سپس کانولا را به لایه‌های پوست تزریق می‌کنند تا بیمار با عوارض جانبی مواجه نشود.

زمان مراجعه به پزشک در دوران ریکاوری

قاعدتا اگر به یک پزشک متبحر مراجعه کنید و بعد عمل نیز نکات سلامت و درمان را که پزشک به شما توصیه می کند به خوبی رعایت نمایید، هیچ عوارض بزرگ و خطرناکی شمارا تهدید نخواهد کرد.

پزشکان جراح زیبایی سعی دارند که از تمامی عوارض احتمالی لیپوماتیک جلوگیری نمایند . از جمله پزشکان متخصص و معروف این نوع عمل زیبایی دکتر تولیت میباشد که تجارب بسیار دقیق و ماهرانه ای بر این کار دارند.

دکتر علیرضا تولیت تاکنون پس از جراحی های متعدد عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن افراد زیادی را با رضایت کامل بعد از جراحی رسانده است. دکتر تولیت تاکید بسیاری بر مراقبت منظم و رعایت اصول پس از جراحی برای جلوگیری از عوارض احتمالی لیپوماتیک دارد.

در صورت بروز هر نوع عوارض احتمالی لیپوماتیک نباید اقدام به خود درمانی کرد و لازم است حتما به پزشک معالج اطلاع داده شود.

خطرات جانبی و عوارض احتمالی لیپوماتیک❌

اگرچه این جراحی زیبایی مشکلات و عوارض خاصی ندارد، اما بهتر است قبل از اقدام به انجام این کار تا حد قابل توجهی با عوارض احتمالی لیپوماتیک که ممکن است بطور احتمالی در برخی افراد ایجاد شود، آشنا باشید.

 • بروز عفونت: پس از جراحی احتمال خیلی نادر عفونت بطور خفیف و یا شدید در قسمت جراحی شده وجود دارد.
 • آمبولی: زمانی که چربی های آب شده به جای تخلیه شدن از بدن وارد بدن فرد شود، عارضه آمبولی رخ می دهد که موجب مسدود شدن شریان ها شده و بسیار خطرناک است.
 • بازگشت مجدد چربی: قطعا پس از جراحی و از بین رفتن چربی ها اگر فرد از رژیم و دستور غذایی مناسب استفاده نکند، مجددا احتمال بازگشت چربی ها وجود دارد.
 • بروز آسیب در سیستم ایمنی بدن: اگر امواجی که در حین جراحی لیپوماتیک به بدن وارد می شود، بیش از حد زیاد باشد منجر به ضعیف شدن و آسیب دیدن سیستم ایمنی بدن بیمار میگردد.

زمان نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک و اقدامات لازم جهت بهبود سریع

طبق نتایج جراحی های انجام شده تا کنون، نقاهت بعد از جراحی لیپوماتیک، زمان زیادی طول نمی کشد و در بیشتر افراد به مدت ۱ هفته است.

پس از عمل، پزشک تمرین هایی را به شما توصیه می کند که می تواند به شما کمک کند تا نتیجه بهتری از روند بهبود بگیرید، که این تمرینات عبارتند از:

 • بعد از جراحی برای مدتی پیاده روی کنید اما تمرینات سنگین انجام ندهید.
 • رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک به قدری مهم است که باید بعد از جراحی رژیم غذایی خود را تغییر دهید، در غیر این صورت چاق خواهید شد.
 • بعد از جراحی نباید از نوشیدنی های الکلی و سیگار استفاده کنید.
 • اگر لیپوماتیک انجام دادید، نباید ۷۲ ساعت بنشینید.
 • ناحیه جراحی شده را تمیز کنید.
 • شما می توانید بعد از ۲ روز از جراحی دوش بگیرید، اما تا چند هفته به استخر نروید.
 • وقتی خواب هستید بدن خود را کشش ندهید.

مقالات دیگر: لیپوماتیک شکم و پهلو با تجربه صد ها عمل موفق

اطلاع از این مراقبت های الزامی به شما کمک میکند تا روند بهبودی آسان تری داشته باشید و زمان بهبودی شما سریعتر و بهتر انجام شود و عوارض احتمالی لیپوماتیک را به صفر برسانید.

شایع ترین عوارض احتمالی لیپوماتیک

عفونت محل های برش یکی از عوارض احتمالی لیپوماتیک است. اگر پس از جراحی مراقب نباشید و نسبت به حفاظت از ناحیه جراحی شده بی تفاوت باشید، ممکن است این اتفاق بیفتد.

خون مرده و کبودی بعد از جراحی لیپوماتیک به دلیل استفاده از دارو که باعث انعقاد خون می شود، ایجاد می شود. بهتر است قبل از لیپوماتیک در مورد داروی خاصی که باید بعد از جراحی استفاده کنید با پزشک مشورت کنید.

افتادگی پوست می‌تواند منجر به عوارض جانبی لیپوماتیک شود، لذا لازم است حتما از لباس استفاده کنید تا مانع از افتادگی پوست بدن روی زخم شود.

در برخی از موارد بیمار حس سوزن سوزن شدن در اطراف ناحیه جراحی شده خود دارد که جای نگرانی ندارد و این احساس بخاطر از بین رفتن داردی بی حسی می باشد.

شایع ترین عوارض احتمالی لیپوماتیک

دانش لازم در خصوص عوارض احتمالی لیپوماتیک قبل از عمل لیپوماتیک✅

یکی از مهم ترین مراحل در زمان انجام لیپوماتیک، دانستن تمام جنبه های مربوط به جراحی و نیز نحوه اجرای این عمل است که به شما کمک میکند تا استرس و اضطراب خود را قبل از جراحی کاهش دهید و فقط به نتیجه عالی که میگیرید فکر کنید.

در جلسات اول تیم و پزشکی و جراح شما بیشتر در مورد هدف از انجام لیپوماتیک و نتیجه ای که می خواهید در نهایت به آن برسید صحبت می کنند.

در این فرآیند بر اساس آزمایش‌های قبلی، پزشک متوجه می‌شود که شما به چه دارویی حساسیت دارید و قبل و بعد از جراحی باید چه کاری انجام دهید. همچنین گزارش های پزشکی قبلی و رژیم غذایی شما را مطالعه می کند، این عوامل به پزشک کمک میکند تا تمام جنبه ها و ویژگی های بدن شما را در نظر بگیرد و بهترین را برای شما انتخاب کند تا دچار عوارض احتمالی لیپوماتیک نشوید.

اتفاقات نادر از عوارض احتمالی لیپوماتیک

با اطمینان باید گفت این جراحی به خودی خود هیچ عارضه ای ندارد، مگر اینکه یک عامل بیرونی این مشکل را ایجاد کند، عوارض احتمالی جزء جدایی ناپذیر هر جراحی زیبایی است.

دکتر علیرضا تولیت

دکتر علیرضا تولیت

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی
ایشان دارای بورد فوق تخصص از دانشگاه تهران هستند.
در دوره فوق تخصصی نیز موفق به دریافت بورد فوق تخصصی گردید و انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی ترمیمی متنوع و متفاوت در توان ایشان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *