طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

یکی از رایج ترین مسائلی که ممکن است بعد از بهبودی با آن مواجه شوید نحوه خوابیدن بعد از پروتز سینه است. در ادامه نکات مهمی که باید در این باره بدانید ارائه شده است.

چگونه بعد از پروتز سینه بخوابیم؟

در اینجا چهار دلیل اساسی وجود دارد که باید هنگام خواب بعد از پروتز سینه در نظر بگیرید:

  • ایمپلنت های سینه نباید تحت هیچ فشاری قرار گیرند تا به درستی فیکس شوند. انتخاب یک موقعیت راحت برای چند هفته پس از جراحی می تواند به شما کمک کند به راحتی از جای خود بلند شوید.
  • دوم اینکه خواب کافی و در موقعیت مناسب به شما کمک می کند تا سریع التیام پیدا کنید. هنگام خواب، گردش خون بهتر می شود که باعث بهبود بافت های سینه و در نتیجه رساندن بهتر اکسیژن می شود.
  • سوم، خواب مناسب می تواند چین و چروک های ایجاد شده در اطراف سینه های جدید را کاهش دهد.
  • چهارم، خوابیدن می تواند درد را تسکین دهد. همانطور که می دانید تا چند روز بعد از عمل تا حدودی احساس درد و ناراحتی خواهید داشت. ثابت شده است که خوابیدن حدود ۸ تا ۱۰ ساعت پس از جراحی باعث تسکین درد بیمار می شود.
طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

نحوه خوابیدن صحیح بعد از پروتز سینه

اکنون که به خوبی از فوایدی که از خواب خوب می‌برید آگاه هستید، می‌خواهیم نکاتی را برای خواب بدون نگرانی پس از پروتز سینه به شما ارائه دهیم.

۱) به پشت بخوابید و سر و شانه های خود را بالا بیاورید

اگرچه ممکن است در ابتدا خوابیدن در یک موقعیت خاص کمی دشوار به نظر برسد، اما بهترین راه برای بهبودی سریعتر است. به پشت خوابیدن از تجمع مایعات جلوگیری می کند، خون شما را به جریان می اندازد و زیباترین نتایج را به شما می دهد.

۲) برای خوابیدن از بالش یا تکیه گاه استفاده کنید

برای ماندن در موقعیت نیمه نشسته، می توانید از یک بالش اضافی یا یک تکیه گاه استفاده کنید.

۳) بعد از عمل پروتز سینه به شکم نخوابید

خوابیدن روی شکم فشار زیادی به سینه های جدید وارد می کند و حتی ممکن است باعث حرکت آنها شود. حرکت سینه می تواند منجر به عوارضی مانند نشت یا پارگی ایمپلنت شود.

طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

۴) بعد از عمل روتز سینه به پهلو نخوابید

غلت زدن به پهلو می تواند به اندازه خوابیدن روی شکم خطرناک باشد زیرا به ایمپلنت ها فشار وارد می کند.

۵) موادی که خواب را مختل می کند ننوشید

برای لذت بردن از خواب موثرتر، سعی کنید قبل از خواب مصرف بیش از حد کافئین، الکل و شکر را متوقف کنید. این مواد مانع از به خواب رفتن شما می شوند و در مکانیسم ساعت بیولوژیکی شما اختلال ایجاد می کنند.

مقالات دیگر: مراقبت های قبل از پروتز سینه

آیا برای خواب باید سوتین بپوشم؟

در چند روز اول پس از جراحی از سوتین جراحی استفاده کنید. می توانید در دوران نقاهت و تا پایان ماه دوم از سوتین استفاده کنید.

آیا بعد از عمل پروتز سینه هنگام خواب درد احساس می کنم؟

پس از دریافت ایمپلنت سینه، ممکن است برای چند روز درد داشته باشید. این درد هنگام خواب با شما می ماند. با این حال، اگر خواب کافی داشته باشید، کاهش می یابد. همچنین، گرفتن دوش آب گرم قبل از خواب و مصرف داروهای مسکن می تواند به شما آرامش دهد و به خواب راحت کمک کند.

ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟

دکترطول عمر پروتز سینه تا حد زیادی به نوع انتخاب شده بستگی دارد. دو نوع اصلی شناخته شده پروتز سینه عبارتند از:

  • پروتزهای سینه نمکی شامل ایمپلنت‌های سیلیکونی قابل تعویض پر از تزریق‌های نمکی مایع هستند که قوام آب دارند. مزیت این ایمپلنت ها این است که به راحتی می توان آنها را در طول زمان تنظیم کرد و در صورت لزوم تزریق های اضافی را انجام داد.
  • پروتز سینه سیلیکونی یک تزریق جامد است که قوام ژل دارد. این نوع ایمپلنت اغلب به سینه احساس طبیعی تر و بافت مانند می دهد.

پروتز سالین یا سیلیکون می تواند بین ۱۰ تا ۲۰ سال دوام بیاورد. برخی به دلایل زیبایی یا به دلیل عارضه زودتر برداشته می شوند، اما این اتفاق فقط برای تعداد بسیار محدودی از بیماران رخ می دهد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *