روش های جوانسازی صورت

روش های جوانسازی صورت

در دنیای امروز ظاهر افراد به خصوص صورت آنها تصویری است که هر فردی از موقعیت خود به جهان اطراف ارائه می‌دهد. هرچقدر که شما در سال‌های جوانی از پوست خود مراقبت بهتری داشته باشید اثرات افزایش سن دیرتر بر چهره‌ی شما آشکار می‌شود.

اما دیر یا زود بالاخره با افزایش سن، تحت تاثیر اشعه خورشید، استرس‌های محیطی و عوامل وراثتی تغییراتی مانند چین و چروک‌های ریز اطراف چشم، خطوط عمیق بین بینی و دهان و یا در پیشانی به همراه افتادگی‌هایی در ناحیه چانه، ابرو و گونه به وجود خواهد آمد.

با ظهور علائم پیری افراد به دنبال راهکارهایی جهت جوانسازی و بازگرداندن نشاط جوانی به چهره‌ی خود هستند، راهکارهای متفاوتی جهت جوانسازی پوست وجود دارد. برخی از این روش‌ها مانند روش جراحی تهاجمی بوده اما اثرات بلند مدتی به همراه دارد.

برخی دیگر از روش‌ها مانند تزریق چربی، فیلر و یا بوتاکس روش‌های کم تهاجمی و ساده‌ای هستند که برای مدت چند ماه تا چند سال می‌توانند در صورت باقی بمانند. انتخاب هر کدام از این روش‌ها با توجه به سن فرد، میزان چین و چروک‌های پوستی و نتیجه‌ای که از روش جوانسازی در نظر دارد متفاوت خواهد بود.

در ادامه برخی از روش‌های رایج جوانسازی پوست که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری کسب نموده است ارائه می‌شود، جهت انتخاب بهترین روش متناسب با شرایط خود لازم است تا با یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک مشورت داشته باشید.

صحبت های دکتر علیرضا تولیت درباره روش های جوانسازی صورت: 👇👇👇

روش جراحی:

روش جراحی که جهت جوانسازی پوست صورت به کار برده می‌شود تحت عنوان جراحی لیفت صورت شناخته شده است. جراحی لیفت صورت ممکن است کل صورت را شامل شود یا اینکه به صورت منطقه‌ای فقط در یک قسمت از صورت انجام شود.

تعدادی از این جراحی‌های موضعی عبارتند از:

  • جراحی لیفت ابرو یا بلفاروپلاستی: پوست و بافت اضافی در قسمت بالای ابرو برداشته می‌شود
  • جراحی پلک پایین: جهت برطرف کردن گودی و سیاهی زیر پلک پایین
  • لیفت ابرو به روش آندوسکوپی: با ایجاد برش‌های کوچک و یک دوربین فیلمبرداری کوچک انجام می‌شود.
  • لیفت گونه، چانه، گردن و ….

اکثر روش‌های جراحی لیفت صورت با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دوران نقاهت طولانی به مدت ۱ الی چند هفته نیاز دارد اما پس از بهبود ظاهری حداقل ۱۰ سال جوانتر خواهید داشت و نتایج این جراحی تا همیشه باقی خواهند ماند. با اینکه فرآیند پیری در شما ادامه خواهد داشت اما همواره چهره‌ای حداقل ۱۰ سال جوانتر از سن واقعی خود خواهید داشت.

روش جراحی به افراد بالای ۴۰ سال پیشنهاد می‌شود زیرا پیش از ۴۰ سالگی میزان چین و چروک‌ و افتادگی صورت کم می‌باشد و با سایر روش‌های غیرتهاجمی می‌توان به اصلاح آن پرداخت.

جراحی لیفت صورت: 👇👇

تزریق چربی به صورت:

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های نوین در جوانسازی پوست صورت می‌باشد. با توجه به اینکه چربی تزریق از بدن خود فرد تهیه می‌شود بنابراین هیچ گونه عارضه‌ی جانبی وجود نخواهد داشت و برخلاف فیلرهای تزریقی چربی‌ها ماندگاری طولانی و مادام العمر خواهند داشت.

در این روش ابتدا از چربی از قسمت‌هایی از بدن که دارای چربی اضافه هستند مانند شکم، پهلو و یا باسن به روش لیپوساکشن برداشته می‌شود و پس از پردازش و تسویه جهت تزریق به صورت آماده می‌شوند.

چربی آماده شده در مناطقی مانند گونه، پیشانی، لب و سایر قسمت‌ها ممکن است تزریق شود. درصدی از چربی‌های تزریق شده در طی چند هفته‌ی اول از بین می‌روند اما سایر چربی‌های تزریق برای همیشه در منطقه‌ی تزریق شده باقی می‌مانند و می‌توانند هرگونه چین و چروک و افتادگی‌های پوستی را برطرف نمایند.

تزریق بوتاکس به صورت:

محصولات تزریقی که تحت عنوان بوتاکس ارائه می‌شوند از سم ضعیف شده‌ و تسویه شده‌ی بوتولینوم استفاده می‌کنند. پس از تزریق بوتاکس به قسمت‌های مختلف پوست صورت فلج موقت عضلانی رخ می‌دهد در نتیجه چین و چروک‌های پوستی برای چند ماه از بین می‌روند. نتایج تزریق بوتاکس برای ۳ الی ۶ ماه باقی می‌مانند و پس از این مدت در صورتی که از تزریق قبلی خود رضایت داشتید می‌توانید تزریق جدید را انجام دهید.

تزریق فیلرهای پوستی:

فیلرهای پوستی محصولاتی هستند که ماده‌ی اصلی آنها از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود اما با فزایش سن مقدار تولید آن کاهش می‌یابد. این ماده می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب جذب نماید بنابراین پس از تزریق در هر قسمت با جذب آب موجب باز شدن پوست، از بین رفتن چین و چروک‌ها و حجم بخشیدن به بافت می‌شود. به طور کلی فیلرها جهت درمان انواع مشکلات پوستی به کار می‌روند برخی از این درمان‌ها عبارتند از:

  • حجم بخشیدن به لب‌ها
  • کاهش خطوط عمیق پیشانی و خطوط بین بینی و لب
  • از بین بردن خطوط ریز اطراف چشم و یا لب
  • زاویه بخشی و کانتور صورت
  • از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم

مدت ماندگاری فیلر با توجه به محصول تزریقی بین ۳ تا ۱۲ ماه می‌باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *