جراحی همزمان سینه و شکم

جراحی سینه و شکم

جراحی همزمان سینه و شکم

سینه و شکم دو قسمت مهم از اندام زنانه هستند که نقش چشمگیری در زیبایی و ظاهر یک خانم ایفا می‌نمایند. همانقدر که سینه‌هایی خوش فرم می‌تواند در جذابیت اندام یک زن مهم باشد شکمی عاری از هرگونه چربی و پوست اضافه نیز در زیبایی و جذابیت زنانه نقش عمده‌ای دارد.

انواع جراحی‌های سینه

در سال‌های گذشته روش‌های مختلفی جهت تغییر شکل و یا اندازه‌ی سینه‌ها ارائه شده است تمام این روش‌ها در میان خانم‌ها از محبوبیت بسیاری برخوردار می‌باشند و هر فردی می‌تواند با توجه به مشکلات و یا خواسته‌های فردی می‌تواند برای انجام یکی از این جراحی‌ها اقدام نماید. برخی از رایج ترین جراحی‌هایی که در ناحیه سینه انجام می‌شود عبارتند از:

 • پروتز سینه
 • لیفت سینه
 • کوچک کردن سینه
 • انتقال چربی به سینه
انواع جراحی‌های سینه

جراحی شکم

چربی‌های اضافه دور شکم و کمر نیز همواره یکی از مشکلات اکثریت خانم‌ها می‌باشد، حتی بسیاری از افرادی که وزن مناسبی دارند و در سایر قسمت‌های بدن خود دارای تناسب اندام هستند ممکن است از چربی‌های اضافه در شکم و پهلوی خود رنج ببرند.

چربی‌های اضافه در ناحیه شکم و پهلو اغلب چربی‌های سرسخت و مقاومی هستند که با انواع رژیم‌های غذایی و یا انجام تمرینات سخت ورزشی نیز از بین نمی‌روند. تنها راه از بین بردن این چربی‌ها انجام جراحی لیپوساکشن جهت خارج ساختن این چربی‌ها می‌باشد. جراحی‌های دیگری که در ناحیه شکم ممکن است انجام شود عبارت است از:

جراحی شکم

جراحی همزمان سینه و شکم

افرادی که تقاضای جراحی سینه دارند و همزمان دچار مشکل چربی‌های اضافه در شکم و پهلو هستند اغلب به این موضوع فکر می‌کنند که آیا می‌توان این ۲ جراحی را با یکدیگر ادغام نمود و به صورت همزمان انجام داد؟

پاسخ به این سوال مثبت بوده و لازم است بدانید که انجام همزمان این ۲ جراحی با یکدیگر مزایای بسیاری نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • یک بیهوشی جهت انجام دو جراحی کافی است: با توجه به اینکه استفاده از داروهای بیهوشی ممکن است عوارض جانبی ناخواسته‌ای داشته باشد با انجام همزمان این ۲ جراحی احتیاجی به ۲ بیهوشی جداگانه جهت انجام ۲ عمل جراحی ندارید و می‌توانید با ۱ بیهوشی هر دو جراحی را انجام دهید.
 • کاهش دوران نقاهت: انجام هر کدام از این جراحی‌ها به صورت جداگانه احتیاج به ۷ تا ۱۰ روز استراحت در منزل دارد اما اگر این ۲ جراحی را به صورت همزمان انجام دهید فقط یک بار لازم است تا استراحت نمائید و بدین صورت لازم نیست برنامه‌های کار و تحصیل خود را ۲ بار تغییر دهید.
 • کاهش هزینه‌های جراحی: کاهش هزینه‌ی بیهوشی، هزینه‌ی اتاق عمل و بستری در بیمارستان تنها بخش کوچکی از هزینه‌های کاهشی می‌باشد که پس از جراحی همزمان سینه و شکم خواهید داشت.

آمادگی‌های پیش از جراحی همزمان شکم و سینه

 • ۲ هفته پیش از جراحی تا ۲ هفته پس از جراحی مصرف سیگار و هرگونه ماده‌ی حاوی نیکوتین را ترک نمائید.
 • تمام داروهای مصرفی را به پزشک اطلاع دهید گاهی موارد لازم است مصرف برخی از داروها را قطع نمائید.
 • از ۸ ساعت پیش از جراحی از خوردن و آشامیدن هرگونه ماده‌ی غذایی پرهیز نمائید.

نمونه کار جراحی شکم دکتر علیرضا تولیت:

جهت دریافت مشاوره و وقت ویزیت با دکتر علیرضا تولیت فرم زیر را پر کنید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
مجدد تلاش کنید!

نحوه‌ی انجام جراحی همزمان سینه و شکم

ابتدا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پس از بیهوشی با توجه به نوع جراحی پزشک جراحی‌ را آغاز می‌نماید. در مواردی که تزریق چربی به سینه انجام می‌شود لازم است ابتدا چربی‌های دور شکم به روش لیپوساکشن خارج شود و پس از تصفیه و جداسازی سلول‌های چربی به سینه تزریق شود. اگر جراحی ابدومینوپلاستی و یا پروتز سینه همزمان انجام شود پزشک با توجه به صلاحدید خود ابتدا یکی از جراحی‌ها را انجام خواهد داد و پس از اتمام جراحی دوم را آغاز خواهد کرد.

در انتها برش‌هایی که در سینه و شکم ایجاد شده است بخیه و پانسمان می‌شود و بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود. چند ساعت پس از اینکه بیمار به هوش آمد در صورتی که از لحاظ شرایط عمومی در وضعیت مساعدی قرار داشته باشد می‌تواند به منزل بازگرد و دوران نقاهت خود را در منزل طی نماید. (در مورد جراحی‌های ساده مانند لیپوساکشن و تزریق چربی به سینه معمولاً احتیاجی به بستری نمی‌باشد)

با توجه به نوع جراحی انجام شده و وضعیت بیمار گاهی اوقات لازم است که بیمار ۱ یا ۲ شب را در بیمارستان بستری باشد و پس از اینکه حال مساعدی داشت از بیمارستان مرخص خواهد شد.

مراقبت‌های پس از ترخیص

 • در صورتی که پانسمان و یا بخیه‌ای در شکم و سینه دارید باید دستورالعمل‌های تعویض آنها را پیش از ترخیص از پزشک و یا پرستار به طور کامل اموزش ببینید.
 • تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده از استحمام پرهیز نمائید.
 • در صورتی که از محل برش‌ها و بخیه‌ها ترشحی مشاهده کردید با پزشک خود تماس بگیرید.
 • در صورت بروز علائم عفونت مانند التهاب، تب و لرز و سایر علائم به اورژانس مراجعه نمائید.
 • جهت کاهش درد و تورم از داروهای تجویز شده طبق دستورالعمل استفاده نمائید.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *