جراحی لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک بازو

جراحی لیپوماتیک بازو چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک بازو باعث کاهش ذخایر چربی بازو می شود. افرادی که بازو های بزرگ دارند میتوانند از لیپوماتیک بازو استفاده کنند تا اندامی خوش فرم تر را تجربه کنند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد لیپوماتیک بازو و جزئیات آن به شما اطلاعاتی دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

لیپوماتیک بازو یک روش جراحی است که در آن از یک کانول نازک که به یک آسپیراتور (دستگاه مکش) متصل است، استفاده می شود. در این جراحی از مایع تامسنت استفاده می شود که از اپی نفرین، بی حس کننده و محلول نمکی تشکیل شده است. استفاده از مایع تامسنت روند جراحی را بهبود بخشیده و زمان بهبودی پس از جراحی را کوتاه، سریع و راحت می کند. هنگامی که مایع تامسنت به ناحیه تحت درمان تزریق می شود، چربی را متورم کرده و آن را سفت می کند.

لیپوماتیک بازو
لیپوماتیک بازو

این روند به جراح پلاستیک امکان دسترسی بهتر به سلول های چربی را می دهد. لیپوماتیک بازو می تواند چربی بازو را بدون آسیب به نواحی اطراف ناحیه تحت جراحی از بین ببرد. اپی نفرین موجود در مایع تامسنت به انقباض عروق خونی و کاهش خونریزی کمک می کند. این روند کبودی را کاهش داده و دوره نقاهت پس از جراحی را کوتاه تر می کند.

لیپوماتیک بازو به شما کمک می کند تا بازوهایی متناسب و خوش فرم داشته باشید. روند جراحی لیپوماتیک بازو حدود یک ساعت تا دو ساعت طول می کشد. پس از جراحی شما به چند روز استراحت نیاز دارید.

کلیک کنید: لیفت بازو یا براکیوپلاستی

چه کسانی کاندیدای جراحی لیپوماتیک بازو هستند؟

مردان و زنانی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند، کاندیداهای خوبی برای جراحی لیپوماتیک بازو می باشند. لیپوماتیک بازو چربی بازو را از بین برده و به بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

آماده سازی برای جراحی لیپوماتیک بازو چگونه است؟

قبل از تاریخ جراحی شما باید نکاتی را رعایت کنید و از انجام برخی کار ها بپرهیزید. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره شده است:

  • صبح روز عمل، دوش بگیرید و لباس های گشاد بپوشید تا به بازوهای شما فشاری وارد نشود.
  • در صورتی که برای شما امکان پذیر است، از کسی درخواست کنید تا شما را برای عمل جراحی برده و به خانه برگرداند. همین شخص باید بیست و چهار ساعت روز اول پس از جراحی لیپوماتیک بازو در کنار شما بماند تا به شما در انجام کارهایتان کمک کند.
  • سعی کنید برای دوره نقاهت خود از غذاهای آماده استفاده کنید تا نیازی به حرکت دادن دست های خود نداشته باشید.
  • از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل از جراحی بپرهیزید.

روش مورد استفاده در جراحی لیپوماتیک بازو چیست؟

هنگامی که در حال آماده شدن برای جراحی هستید، لباس مخصوص جراحی در اختیار شما قرار می گیرد. ابتدا بازوهای شما تمیز می شوند و نواحی برش ها برای جراحی لیپوماتیک مشخص می شوند.

سپس ماده بی حس کننده به عنوان یک عامل بی حس کننده موضعی برای جراحی بازوهای شما استفاده می شود. متخصص جراحی لیپوماتیک بازو، برش ها را انجام داده و از طریق این برش ها، کانول وارد بازو می شود. سپس سلول های چربی با دستگاه ساکشن خارج می شوند.

روند بهبودی پس از عمل جراحی لیپوماتیک بازو

پس از عمل جراحی لیپوماتیک بازو، بازوهای شما متورم و کبود خواهند شد. در دوره نقاهت خود از فعالیت های شدید خودداری کنید، اما برای بهبود گردش خون در طول دوره نقاهت، پیاده روی های کوتاه انجام دهید.

داروهای مسکن می توانند به تسکین دردهای پس از جراحی کمک کنند. باید برای معاینه ی پس از جراحی به متخصص خود مراجعه کنید تا او مطمئن شود که بدن با شکل جدید بازوهای شما سازگار شده است. در جلسات معاینه، دکتر متخصص به سوالات شما پاسخ می دهد، مطمئن میشود که وضعیت شما خوب است و به شما اطلاع می دهد که چه زمانی به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج پس از عمل جراحی لیپوماتیک بازو

این نتایج به تدریج با کاهش تورم و کبودی در حدود دو هفته پس از جراحی مشخص خواهد شد. چند ماه طول می کشد تا بازوهای شما با شکل جدید خود سازگار شده و به طور کامل بهبود یابند. همچنین نتایج این عمل جراحی ماندگار بوده و برای مدتی طولانی باقی می ماند.

هزینه جراحی لیپوماتیک بازو چقدر است؟

هزینه عمل جراحی لیپوماتیک بازوی شما بسته به نتیجه مورد نظر و ویژگی های آناتومیکی بدن شما متفاوت خواهد بود. برای برآورد هزینه، با مطب دکتر تولیت تماس بگیرید.

سوالات متداول

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *