جراحی ترمیم بینی به چه علت انجام می شود؟

جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی به چه علت انجام می شود؟

افراد بسیاری زیادی از ظاهر و فرم بینی خود رضایت ندارند و دوست دارند که با انجام عمل جراحی بینی، فرم آن را تغییر دهند. بعد از انجام جراحی بینی ممکن است افراد همچنان از فرم آن راضی نباشند و یا اینکه عملکرد بینی آن ها با مشکل مواجه شده باشد، در این صورت نیاز است که عمل جراحی ترمیم بینی انجام شود. علاوه بر این مورد بینی افراد ممکن است به دلیل حادثه و یا ضربه دچار مشکل شود که در این صورت نیز باید از جراحی ترمیم بینی استفاده شود تا بازسازی بینی به خوبی انجام شود. به جراحی ترمیم بینی، جراحی رینوپلاستی نیز گفته می شود.

فیلم جراحی بینی | قبل و بعد مراجعه کننده

مهم ترین دلایل جراحی ترمیم بینی چیست؟

همانطور که بیان کردیم ممکن است بعد از انجام جراحی بینی مشکلاتی برای افراد به وجود آید که نیاز باشد، جراحی برای بار دوم روی بینی افراد انجام شود. از مهم ترین دلایل جراحی ترمیم بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بسته شدن راه تنفسی

اگر پزشک معالج تجربه ی کافی و مهارت لازم در زمینه ی جراحی بینی نداشته باشد، ممکن است مشکلات تنفسی مختلفی برای افراد به وجود آید. از بین رفتن حس بویایی، خس خس کردن، صدا دادن بینی و … از مهم ترین مشکلاتی است که ممکن است برای افراد به وجود آید و برای برطرف کردن آن ها نیاز است که از جراحی ترمیم بینی استفاده شود.

عدم قرینگی سوراخ های بینی

یکی از مهم ترین دلایل جراحی ترمیم بینی، ایجاد مشکلات ظاهری در بینی مانند عدم قرینگی در سوراخ های بینی می باشد. این مورد بسیار مهم است و پزشک باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد. مهارت و تجربه ی کافی پزشک در این زمینه بسیار مهم می باشد.

افتادگی نوک بینی

یکی از مشکلات متداول در بین افرادی که عمل جراحی بینی انجام داده اند، افتادگی نوک بینی می باشد که در صورت بروز نیاز است از جراحی ثانویه بینی استفاده شود. این مورد می تواند به دلیل تقویت نکردن غضروف های بینی توسط پزشک به وجود آید.

از بین نرفتن قوز بینی

یکی از دلایل مهم برای استفاده از جراحی، وجود قوز بینی در بینی می باشد. افراد برای از بین بردن قوز بینی دست به جراحی بینی می زنند اما در برخی از موارد بعد از جراحی متوجه می شوند که این قوز به صورت کامل از بین نرفته است و مقداری از آن روی بینی باقی مانده است. در این صورت نیاز است که جراحی ترمیم بینی روی فرد انجام شود.

مقالات دیگر: جراحی انحراف بینی

جراحی بینی
عمل بینی

✅ نکات مهم در مورد جراحی ترمیم بینی:

نکات مختلفی در مورد جراحی ثانویه بینی وجود دارد که حتما باید به آن ها توجه شود. از مهم ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جراحی اولیه و ابتدایی بینی بسیار راحت تر از جراحی ترمیم بینی می باشد زیرا در جراحی اولیه، روی بینی برشی وجود ندارد و هنوز آسیبی به ساختمان اصلی بینی وارد نشده است. اما در جراحی ثانویه باید دقت کرد که برش ایجاد شده، بافت های بینی را با مشکل مواجه نکند.
  • زمان جراحی اولیه کمتر از جراحی ثانویه می باشد زیرا پیچیدگی و حساسیت جراحی مجدد بینی بسیار بیشتر می باشد. در نتیجه پزشک زمان بیشتری را نیاز دارد که مشکلات بینی را بر طرف کند.
  • دوره ی نقاهت جراحی ترمیم بینی زیاد است و زمان بیشتری نیاز است که بافت بینی بهبود یابد در نتیجه باید حدود یک تا دو سال به بینی خود زمان دهید تا فرم نهایی خود را نشان دهد.
  • در برخی از موارد پزشک تشخیص می دهد که نمی تواند از غضروف های تیغه بینی، غضروف های گوش و دنده برای تقویت غضروف های بینی استفاده کند، باید از پروتز ها یا غضروف های مصنوعی استفاده شود.
  • زمان انجام عمل ثانویه بینی برای بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت است و باید با نظر پزشک حدود یک تا دو سال صبر کرد و پس از آن اقدام به جراحی ثانویه کرد.
  • جراحی ثانویه بینی بسیار حساس است و شما باید حتما از پزشک های متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا بتواند به خوبی مشکلات ابتدایی بینی شما را برطرف کند.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *