جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود؟

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی، عمل بینی می باشد که خانم ها و آقایان زیادی دوست دارند که فرم بینی خود را اصلاح کنند تا زیبایی آن ها دو برابر شود. جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از مدل های جراحی است که در بین افراد بسیار محبوب می باشد. فرم بینی هر کس با دیگری متفاوت است و بیشتر افراد از فرم بینی خود رضایت ندارند و دوست دارند که با انجام جراحی بینی، ظاهر آن را زیباتر کنند.

معرفی جراحی بینی نیمه فانتزی

مدل بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی گزینه هایی هستند که شما می توانید برای انجام جراحی بینی خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. دختران جوان و خانم ها بیشتر عمل بینی نیمه فانتزی را انتخاب می کنند زیرا این مورد ترکیبی از بینی فانتزی و طبیعی می باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی از تمام گزینه های دیگر محبوبیت بیشتری دارد زیرا در آن کمی قوس وجود دارد و طبیعی نیز به نظر می آید.

در واقع افرادی که دوست ندارند بینی شان کاملا عروسی و مصنوعی باشد یا اینکه دوست ندارند خیلی طبیعی به نظر آید، باید جراحی بینی نیمه فانتزی را انتخاب کنند تا ترکیب این دو مورد در جراحی بینی آن ها انجام شود.

از ویژگی های مهم جراحی بینی نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم ترین ویژگی های عمل بینی نیمه فانتزی، سایز مناسب هماهنگ آن با دیگر اعضای صورت می باشد. در واقع بینی شما حین این عمل زیبایی خیلی کوچک نمی شود و با دیگر اعضای صورت شما بیشترین هماهنگی را دارد.
 • در جراحی بینی نیمه فانتزی سعی می شود که قوس کمی به بینی داده شود تا زیبایی آن دو چندان شود و از حالت بسیار طبیعی خود خارج شود.
 • ویژگی دیگر جراحی بینی نیمه فانتزی، بالا دادن نوک بینی به میزان بسیار کم می باشد. نوک بینی در این عمل بینی نیمه فانتزی کمی به بالا می رود تا بینی شما ظاهر بهتری به خود بگیرد.

مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی

همانطور که در قسمت های قبل بیان کردیم، جراحی بینی نیمه فانتزی محبوب ترین و پرطرفدارترین روش جراحی بینی می باشد که این امر به دلیل مزایا و ویژگی های خاصی است که این روش جراحی دارا می باشد. از مهم ترین مزایای عمل بینی نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم ترین مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی، زیباتر شدن بینی نسبت به جراحی های دیگر می باشد. جراحی بینی فانتزی و عروسکی نوک بسیار سر بالایی دارد که همگان آن را نمی پسندند و در جراحی بینی طبیعی نیز تنها مشکلات بینی از بین می رود. در نتیجه بینی نیمه فانتزی ظاهری بسیار زیباتر و شیک تری دارد.
 • در جراحی بینی نیمه فانتزی سعی می شود که بینی فرد در عین زیبایی خیلی مصنوعی دیده نشود. به طور مثال نوک آن زیادی به بالا داده نمی شود و قوس آن هم بسیار طبیعی و در حد نرمال می باشد که تمام این موارد به طبیعی بودن و زیباتر شدن بینی کمک می کنند.
عمل بینی
جراحی بینی
 • مشکلات تنفسی در این عمل جراحی برای افراد به وجود نمی آید زیرا بینی بیش از اندازه کوچک نمی شود و مشکلی برای راه های تنفسی به وجود نمی آید.
 • مشکلات بویایی نیز برای افراد بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی به وجود نمی آید زیرا اقدامات زیادی روی بینی افراد صورت نگرفته است.
 • یکی از مهم ترین مزایای جراحی بینی نیمه فانتزی، ثابت نگه داشتن ساختار استاندارد بینی می باشد به همین سبب بیمار می تواند اطمینان داشته باشد که مشکل خاصی بعد از انجام جراحی برای او به وجود نمی آید.

مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی نیمه فانتزی

بعد از انجام عمل بینی نیمه فانتزی باید مراقبت هایی را از بینی خود انجام دهید تا مشکلی برای بینی به وجود نیاید و روند بهبودی به سرعت انجام شود. البته نتیجه ی کار نیز به مراقبت های شما وابستگی بسیار زیادی دارد. از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بعد از انجام جراحی بینی نیمه فانتزی، صورت فرد دچار تورم و کبودی هایی می شود که این امر بسیار طبیعی است و به مرور زمان کبودی ها از بین می روند. برای رفع سریع تر این کبودی ها می توانید در روز اول بعد از انجام عمل جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در روز های اول به هیچ عنوان غذا های سفت نخورید و سعی کنید اعضای صورت خود را زیاد تکان ندهید. به طور مثال زیاد نخندید تا اعضای صورت شما حرکت زیادی نداشته باشد.
 • اگر می خواهید دراز بکشید حتما زیر سر خود دو بالش قرار دهید تا سر شما بیش از اندازه پایین نرود.
 • در روز های اول بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی، سر خود را زیاد پایین نگه ندارید زیرا ممکن است نوک بینی شما به سمت پایین متمایل شود.
 • تا سه هفته بعد از عمل فین نکنید و از مصرف دخانیات دوری داشته باشید. خوردن الکل نیز در این مدت باید کنار گذاشته شود.
 • تا چند وقت بعد از انجام جراحی بینی نیمه فانتزی، باید ورزش و فعالیت های سنگین را کنار بگذارید تا مشکلی برای بینی شما به وجود نیاید.
 • دارو هایی را که پزشک معالج برای شما تجویز کرده است در زمان دقیق مصرف کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا اگر دوست دارید بینی شما بعد از جراحی ظاهری زیبا داشته باشد و طبیعی نیز به نظر آید، می توانید جراحی بینی نیمه فانتزی را انتخاب کنید. زیرا در این عمل جراحی بینی شما کمی قوس می گیرد و اندازه ی آن متناسب با چهره ی شما در نظر گرفته می شود. علاوه بر آن نوک بینی در این عمل زیبایی تنها کمی به بالا می رود تا حالت مصنوعی به خود نگیرد و به زیبایی شما افزوده شود. در کنار موارد بالا انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *