چهره نچرال با جراحی بینی طبیعی + معرفی جراح خوب

چهره نچرال با جراحی بینی طبیعی + معرفی جراح خوب

همان طور که میدانید جراحی بینی میتواند با اشکال مختلف صورت گیرد. جراحی بینی طبیعی جزو محبوب ترین مدل های بینی است که بین خانم ها و آقایان رواج پیدا کرده است. پزشک های متخصص آمریکایی معتقدند که نکته کلیدی در جراحی بینی طبیعی، تناسب بینی با صورت بیمار است. در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد این جراحی به شما توضیح دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

جراحی بینی طبیعی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 • در جراحی بینی طبیعی جراح پلاستیک سعی میکند نقایص بینی را رفع کند.
 • در عمل بینی طبیعی فاصله بین بینی با لب ها و چانه حالت استانداردی دارد و نوک بینی خیلی سر بالا یا سرپایین نیست.
 • در عمل بینی طبیعی تیغه بینی صاف خواهد بود و یا یه قوس بسیار ملایم روی آن خواهد بود.
 • سوراخ های بینی در این نوع جراحی خیلی کوچک یا بزرگ نخواهد بود و بیمار بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی نخواهد شد.

عوامل تعیین کننده در جراحی بینی طبیعی

انتخاب پزشک مناسب، بهترین عامل پیش بینی کننده در جراحی بینی است. جراح مناسب را نمی توان تنها بر اساس تحصیلات وی، جوایز علمی، پیشینه و تجارب او انتخاب کرد. به یاد داشته باشید که جراحی زیبایی بینی به همان اندازه که به علم جراح مربوط است، به هنر او نیز بستگی دارد.

انتخاب یک پزشک مناسب مستلزم دیدن عکس های قبل و بعد از عمل های جراحی او است. اگر هنر جراح در این عکس ها مورد پسند شما باشد به این معنا است که از نتیجه جراحی بینی خود توسط پزشک مورد نظر رضایت خواهید داشت.

حتی اگر پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی مورد نظر قول جراحی بینی طبیعی را به شما داده باشد، بر اساس این قول، جراحی خود را انجام ندهید. اگر از نتایج جراحی های قبلی این پزشک خوشتان نمی آید، جراحی بینی طبیعی که به شما وعده می دهد، رضایت شما را برآورده نخواهد کرد.

چه کسانی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند؟

 • کسانی که هنوز به سن بلوغ نرسیدند و رشد صورت آن ها کامل نشده است.
 • کسانی که کمتر از یک سال از جراحی بینی اولیه آن ها گذشته و دوباره قصد عمل دارند.
 • بانوانی که به تازگی زایمان داشتند.
 • افرادی که مشکل انعقاد خون دارند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی بینی طبیعی هستند؟

به طور کلی تمامی افرادی که بینی استخوانی و گوشتی دارند و خواستار تغییر زیادی در بینی خود نیستند میتوانند بینی خود را به صورت طبیعی عمل کنند. باید توجه داشته باشید که جراحی بینی طبیعی برای افرادی مناسب است که نمیخواهند بینی های فانتزی و نیمه فانتزی داشته باشند، همچنین نمیخواهند کسی متوجه جراحی بینی آن ها شود. این افراد یک بینی بدون نقص کاملا نچرال را بعد از عمل انتظار دارند.

جراحی بینی از نظر ساختاری

ممکن است جراحی زیبایی بینی شما در ابتدا عالی به نظر برسد، اما ساختار آن ماندگاری کافی را نداشته باشد. همچنین ممکن است تغییرات مثبتی که در ابتدا در بینی خود مشاهده می کنید به سرعت از دست بدهید.

این امر منجر به بینی غیرطبیعی خواهد شد. در صورتی که جراحی، بینی شما را کوچک تر کند، اما جراح زیبایی ساختار داخلی مناسبی برای بینی شما را در نظر نگیرد، بینی شروع به تغییر حالت خواهد کرد. یک جراحی بینی طبیعی باید مزایا و ماندگاری طولانی مدت داشته باشد.

جراحی بینی طبیعی
عمل جراحی بینی طبیعی

قطعا شما تا به امروز نتایجی از جراحی های زیبایی بینی را بر روی بینی اطرافیان خود دیده اید که از نظر ساختاری درست انجام نشده است. نمونه‌های زیادی از افراد مشهور وجود دارد که عمل های زیبایی بینی را انجام داده‌اند، اما به دلیل ساختار نامناسب بینی، تحت عمل های جراحی بینی متعددی قرار گرفته اند.

زمانی که یک پزشک متخصص مناسب عمل زیبایی بینی را انجام می دهد، اطمینان حاصل می کند که برای ایجاد یک ساختار قوی و بادوام علاوه بر زیبایی بینی زمان کافی را گذاشته است. این کار باعث می شود تا سال ها پس از جراحی، بینی شما ظاهر زیبا و طبیعی خود را حفظ کند.

چه عناصری را باید در جراحی بینی در نظر گرفت؟

در صورتی که دیدگاه پزشک با دیدگاه شما در مورد جراحی بینی طبیعی هماهنگ باشد، مهمترین عامل در انجام جراحی بینی، طبیعی به نظر رسیدن آن است. در جراحی بینی طبیعی باید چند عامل را در نظر گرفت. بررسی درست این عوامل و عناصر مربوط به صورت بیمار تحت عمل جراحی برای جراح زیبایی بسیار موثر خواهد بود. این عناصر شامل موارد زیر است:

ابعاد صورت

 ابعاد صورت شامل طول و عرض صورت شما است. اعداد به دست آمده از اندازه گیری ابعاد صورت به جراح زیبایی بینی کمک می کند تا عمل جراحی بینی متناسب با صورت شما را انجام دهد. فقط پیش بینی اندازه بینی شما پس از عمل جراحی مهم نیست، بلکه تناسب آن با بقیه قسمت های صورت از اهمیت بالاتری برخوردار است.

به طور معمول بینی در حالت متناسب آن باید یک سوم طول صورت شما را اشغال کند. همچنین بینی به طور کلی یک پنجم میانی صورت را از جهت پهنای آن پر می کند. به یاد داشته باشید که اندازه های گفته شده از مهمترین مواردی هستند که برای جراحی بینی طبیعی باید توسط پزشک در نظر گرفته شود. همچنین جراحی بینی طبیعی بر اساس جنسیت بیمار، قومیت، ویژگی های صورت و ترجیحات او متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی طبیعی چیست

تناسب بینی و اجزای صورت

در بررسی تناسب بینی و اجزای صورت، اندازه بینی نسبت به اندازه اجزای دیگر صورت مطرح می شود. همچنین جراح زیبایی زوایای بینی که شامل زاویه پل بینی، زاویه بین بینی و لب، و برجستگی و چرخش نوک بینی است را بررسی می کند.

موارد گفته شده از مهمترین عواملی هستند که باید توسط پزشک متخصص جراحی زیبایی در نظر گرفته شود تا جراحی بینی طبیعی به خوبی انجام شده و رضایت بیمار را به دنبال داشته باشد.

چه بخش هایی از بینی باید در جراحی بینی طبیعی تغییر یابد؟

 • کلوملا: کلوملا بافتی در پایین بینی است که دو سوراخ بینی شما را از هم جدا می کند. همچنین کلوملا تا حدی شکل دهنده نوک بینی شما می باشد.

در جراحی بینی طبیعی یک برش در کلوملای بینی ایجاد می شود تا دسترسی بهتری به پزشک متخصص جراحی زیبایی برای ایجاد بهترین ساختار داخلی بینی را بدهد.

 • رادیکس: رادیکس بخشی از بینی است که استخوان بینی را به پیشانی متصل می کند. رادیکس بینی در امتداد مژه های چشم قرار دارد.
 • پشت بینی: پشت بینی را می توان پل بینی نیز نامید. در پشت بینی هم غضروف و هم استخوان وجود دارد.
 • نوک بینی: نوک بینی قسمتی از صورت است که بیشترین فاصله را با صورت دارد.
 • قوس بینی: یک سوم بالایی بینی شما به طور کلی قوس بینی در نظر گرفته می شود.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *