جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. چشم ها از مهم‌ترین اعضای بدن هستند و در زیبایی چهره ی یک فرد تاثیر فراون دارند. پف آلود بودن چشم ها، افتادگی پلک ها و ناهمواری های پوست پلک، باعث خواهند شد که فرد چهره ای همیشه خسته داشته باشد. بلفاروپلاستی یکی از عمل های زیبایی صورت است که برای برطرف کردن افتادگی پلک انجام می‌شود. اگر مشکل افتادگی پلک دارید و به انجام این عمل فکر کرده اید. در ادامه این جراحی زیبایی را به دقت بررسی خواهیم کرد.

جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی عملی است که به منظور جوان سازی و شاداب سازی پوست پلک انجام می‌شود. این عمل نه تنها کاربرد زیبایی، بلکه کاربرد درمانی نیز دارد. افتادگی پلک ها در مواقعی  منجر به کم شدن وسعت دید می‌شود اما بلفاروپلاستی با برداشتن چربی های اضافه ی زیر پوست، برای اینکار نیز تاثیر گذار خواهد بود و به برطرف کردن این مشکل کمک خواهد کرد.عمل بلفاروپلاستی در دو روش برای پلک بالا و پلک پایین انجام می‌شود. بهتر است که این جراحی ها در دو زمان جدا صورت گیرند.

انواع جراحی بلفاروپلاستی 

جراحی پلک فوقانی، به این صورت انجام می‌شود که پوست اضافی و کیسه‌های چربی موجود در پلک فوقانی برداشته می‌شوند. این روش جراحی به عنوان یک راه حل برای رفع چین و چروک پلک فوقانی و همچنین افزایش دیدبانی برای برخی افراد استفاده می‌شود.

در جراحی پلک تحتانی، چربی موجود در پایین پلک تحتانی که باعث پف کردگی چشم می‌شود، برداشته می‌شود. این روش جراحی به عنوان یک راه حل برای رفع افتادگی پوست پلک تحتانی و پف کردگی چشم استفاده می‌شود.

جراحی از طریق ملتحمه، به عنوان یک روش جدید در جراحی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش بیشتر برای افراد جوان مناسب است که پوستشان قابلیت ارتجاعی بیشتری دارند. در این روش جراحی، برای تخلیه چربی پشت پلک تحتانی، برشی از طریق ملتحمه ایجاد می‌شود. این روش جراحی به دلیل عدم نیاز به برش در پوست و ایجاد بازدهی بهتر و کمترین خطر عفونت، جایگزینی برای دو روش جراحی پلک فوقانی و تحتانی محسوب می‌شود.

مراحل جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

پیش از انجام جراحی بلفاروپلاستی، بیمار باید مراحل معاینات و آزمایشات مورد نیاز برای این نوع جراحی را طی کند. سپس، بیمار با بیهوشی کامل یا موضعی، بسته به توصیه پزشک، آماده انجام جراحی می‌شود.

در صورتی که جراحی بر روی دو پلک انجام شود، زمان لازم برای جراحی حدود دو ساعت خواهد بود. توجه داشته باشید در این موارد هزینه بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۲ متغیر خواهد بود.

در جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا، جراح برای رفع پف چشم یا افتادگی پوست پلک بالایی، یک برش را در خطوط موجود روی پلک ایجاد می‌کند. سپس، بافت چربی و پوست اضافی موجود برداشته شده و محل برش بخیه می‌شود تا جایگاه برش بعد از جراحی قابل تشخیص نباشد.

در جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، جراح پلاستیک یک برش دقیق زیر مژه‌های پایین ایجاد می‌کند تا محل برش بعد از جراحی قابل تشخیص نباشد. سپس، محل برش بخیه زده می‌شود و در برخی موارد، برای جلوگیری از باقی ماندن هیچ اثری از برش، برش داخل پلک پایین نیز ایجاد می‌شود.

فیلم واقعی عمل بلفاروپلاستی:

مزایای عمل بلفاروپلاستی

 • از بین رفتن پف و تورم زیر چشم
 • از بین رفتن پف و تورم پلک بالا
 • از بین رفتن چین و چروک های زیر چشم که سن افراد را بیشتر نشان می‌دهد
 • بهتر شدن میدان دید فرد با از بین رفتن افتادگی پلک
 • تغییر فرم چشم
 • زیبایی و جوانسازی پوست
 • تغییرات ظاهری در جهت زیبایی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی بلفاروپلاستی هستند؟

این جراحی در دسته ی جراحی های زیبایی قرار می‌گیرد و عمل اجباری و واجبی نیست؛ با این حال در چه صورت بهتر است که این عمل را انجام بدهید؟

 1. اگر قصد جوانسازی پلک ها و دور چشم را دارید.
 2. اگر افتادگی پلک های شما آزاردهنده و باعث کاهش میدان دید شده است.
 3. در صورتی که شیار پلک شما به درستی تشکیل نشده است و فرم چشمان شما حالتی شبیه به چشم‌های مردم آسیای شرقی دارد.
 4. اگر قصد سفت کردن پوست پلک بالا و پایین که دچار افتادگی و شلی بیش از حد شده است را دارید.
 5. در صورتی که پوست زیر چشمتان چروک شده باشد.
 6. پف زیر چشم‌هایتان زیاد باشد.
 7. اگر قصد درشت تر کردن چشم‌های خود را دارید.

۱ ماه بعد از عمل بلفاروپلاستی:

سوالات متداول جراحی بلفارپلاستی

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *