ابدومینوپلاستی سریع ترین روش کوچک کردن شکم

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی سریع ترین روش کوچک کردن شکم

برخی از افراد از چربی بیش از حد ناحیه ی شکم و پوست اضافی آن رنج می برند و با رژیم غذایی و ورزش های سخت نیز نمی توانند این مشکل را حل کنند. این افراد می توانند برای رفع این مشکل از عمل جراحی زیبایی شکم به نام ابدومینوپلاستی استفاده کنند. با این عمل زیبایی شما می توانید پوست های اضافی شکمتان را از بین ببرید و از لاغری شکم خود بهره ببرید. این روش زیبایی و درمانی را می توان با روش لیپوساکشن تلفیق کرد و در زمان جراحی هر دو مورد را انجام داد. در این صورت می تواند علاوه بر زیبایی شکم، چربی های اضافه را نیز از بدن خارج کنید. در این مطلب قصد داریم به طور کامل در مورد این جراحی به شما توضیحاتی ارائه دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

ابدومینوپلاستی

دسترسی سریع به مهم ترین بخش های مقاله

انواع ابدومینوپلاستی
نحوه انتخاب جراح ابدومینوپلاستی
سوالات متداول ابدومینوپلاستی

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مقاله ندارید پیشنهاد می شود پادکست زیر که خلاصه ای از کل مطلب است را گوش دهید.

فهرست واژگان

ممکن است در میان جست و جو هایی که برای ابدومینوپلاستی انجام می دهید با کلماتی رو به رو شوید که معنی آن ها را نمی دانید. در زیر معانی تعدادی از آن ها آمده است.

نام دیگر ابدومینوپلاستی، جراحی زیبایی شکم یا همان تامی تاک است.

به معنای جدا شدن عضلات شکم از یکدیگر است.

به جمع شدن خون زیر پوست هماتوم می گویند.

روشی است که برای خارج کردن چربی از زیر پوست انجام می شود.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یک نوع از جراحی زیبایی برای شکم است که با هدف داشتن شکمی صاف، تخت و یکدست در خانم ها و آقایان انجام می شود. در این جراحی چربی ها و پوست اضافی شکم برداشته می شود و عضلات دیواره شکم سفت می شود. گاهی همزمان با این جراحی با توجه به نظر پزشک لیپوماتیک و لیپوساکشن نیز استفاده می شود که تاثیر زیبایی اندام را دو چندان می کند.

در زیر به بخش هایی از شکم که ممکن است در ابدومینوپلاستی دستخوش تغییراتی شود را به شما معرفی کرده ایم. کافی است بر روی هر دایره کلیک کنید تا نام بخش را مشاهده کنید.

عمل ابدومینوپلاستی
عضله رکتوس که باید تقویت شود.
ناف که باید جا به جا شود
بخش گسترده ای از افتادگی زیر شکن که باید برداشته شود.
بخش بالایی شکم که شل و ضعیف شده است.

عواملی که باعث بد فرمی شکم می شود چیست؟

برخی عوامل باعث بد فرمی و افتادگی شکم در طول زمان می شود که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • افزایش سن
 • عوامل موروثی
 • تجربه حاملگی
 • جراحی هایی در ناحیه شکم
 • افزایش و کاهش وزن ناگهانی و در کل نوسانات مکرر وزن

در چه صورتی باید عمل ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

برخی از افراد آگاهی کاملی نسبت به جراحی زیبایی شکم دارند اما همیشه از خود سوال می پرسند که آیا آن ها باید این روش زیبایی را انجام دهند یا خیر؟ در این قسمت شما را با مشکلاتی در بدن افراد آشنا می کنیم که در صورت وجود آن ها بهتر است از ابدومینوپلاستی استفاده کنید.

آویزان بودن شکم

یکی دیگر از مشکلات متداول در بین افراد، آویزان بودن شکم می باشد اگر قصد دارید این مشکل را از بدن خود را رفع کنید باید حتما از جراحی زیبایی شکم استفاده کنید زیرا روش های دیگر مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن تنها چربی های اضافه را از بین می برد و درمانی برای آویزان بودن شکم ندارد.

آویزان بودن شکم
شل شدن پوست شکم

شل شدن پوست شکم

یکی از مهم ترین مشکلاتی که افراد با آن روبرو هستند، شل شدن پوست شکم می باشد. این مشکل می تواند به دلایل مختلف برای افراد به وجود آید. به طور مثال خانم هایی که دوران بارداری خود را طی کرده اند یا افرادی که وزن زیادی از بدن خود را از دست داده اند، ممکن است با شل شدن پوست شکم خود رو به رو شوند. این شلی پوست بسیار آزار دهنده است و اعتماد به نفس افراد را به شدت پایین می آورد. برای رفع این مشکل می توان از جراحی زیبایی شکم استفاده کرد.

شکل غیر طبیعی ناف

یک ناف طبیعی باید گرد و یا بیضی شکل باشد. در صورتی که دور ناف پوست اضافه پیدا کند و یا حالت افتاده و به حال اخم باشد، شکلی غیر طبیعی به خود می گیرد که جراحی زیبایی شکم می تواند این مشکل را برطرف کند.

شکل غیر طبیعی ناف
چین خوردگی شکم

چین خوردگی شکم و پوست

پوست شکم برخی از افراد چین و چروک دارد که این چین ها ظاهر بدی را به شکم افراد می دهد و برای مرد و زن بسیار آزاردهنده می باشد. برخی از افراد نیز شکمشان دچار چین است و حالت تا خورده دارد که برای رفع این موارد می توانند از ابدومینوپلاستی استفاده کنند.

انواع ابدومینوپلاستی کدامند؟

برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم می توان از سه روش متفاوت استفاده کرد. انتخاب روش اجرایی به نظر پزشک و مشکل بیمار بستگی دارد. انواع جراحی زیبایی شکم به صورت زیر می باشد.

۱- ابدومینوپلاستی جزئی (مینی ابدومینوپلاستی)

معمولا افرادی طرفدار این نوع جراحی هستند که لاغر اند و به دنبال تناسب اندام هستند.

افرادی که بیشتر چربی های شکم آن ها در زیر ناف و قسمت پایین شکم جمع شده است، باید از عمل زیبایی جزئی استفاده کنند زیرا حجم چربی آن ها زیاد نیست و تنها کافیست برشی در زیر ناف آن ها زده شود. در ابدومینوپلاستی جزئی ناف جابجا نمی شود و زمان انجام آن حدود دو تا سه ساعت می باشد. این جراحی برای افرادی مناسب است که فقط قصد فرم دهی به زیر شکم دارند و نمی خواهند عضلات بخش را تقویت کنند. در ابدومینوپلاستی جرئی میتوان ترک های پوستی را نیز از بین برد.

از مزایا این جراحی میتوان به مدت زمان کوتاه عمل و همچنین دوره نقاهت راحت تر اشاره کرد.

ابدومینوپلاستی جزئی

۲- ابدومینوپلاستی کامل

برخی از افراد شکم بسیار بزرگی دارند و پوست زیادی در قسمت شکم آن ها جمع شده است. برای زیباسازی شکم در این افراد باید از ابدومینوپلاستی کامل استفاده کرد تا چربی ها و پوست های اضافه به صورت کامل از بین برود. در این عمل جراحی، ناف جابجا می شود و باید برش بلندی در زیر شکم و بین استخوان های ران روی بدن زده شود. این جراحی برای افرادی مانند است که کاهش وزن زیادی داشتند و یا بار ها زایمان کرده اند و حال به دنبال تغییرات اساسی هستند.

ابدومینوپلاستی کامل

مراحل کلی جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی شامل چند بخش می شود که به تفکیک هر کدام را توضیح دادیم:

مراحل عمل ابدومینوپلاستی

مرحله اول :بیهوشی

قبل از شروع جراحی با توجه به صلاحدید جراح ابدومینوپلاستی، بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی قرار می گیرد. اگر لازم باشد فرد باید با یک متخصص قلب و یک متخصص بیهوشی مشورت داشته باشد و معاینه شود.

مرحله دوم: برش

بعد از اعمال بیهوشی جراح در نواحی مورد نظر مثل زیر شکم و دور ناف برش هایی را ایجاد می کند تا به چربی های زیر شکم دسترسی پیدا کند.

مرحله سوم: تخلیه چربی و پوست اضافه

پس از آن که بیمار برای جراحی آماده شد نوبت خارج کردن چربی ها است. پزشک به روش های مختلفی مانند لیپوماتیک و لیپوساکشن میتوان چربی ها را خارج کند و پوست اضافی را بردارد.

مرحله چهارم: بخیه

در نهایت و پس از اتمام تغییرات جراح محل برش ها را بخیه میزند و در صورت نیاز برای خارج شدن خونابه ها از درین استفاده می کند.

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

مرحله چهارم

مرحله پنجم

مرحله ششم

۳- لیپو ابدومینوپلاستی (عمل همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک)

برخی افراد در پهلو و شکم خود چربی زیادی دارند که ابدومینوپلاستی به تنهایی پاسخگو نمی باشد و ابتدا باید این چربی های به روش های مختلفی خارج شود. در این صورت است که جراح ابدومینوپلاستی تصمیم به عمل همزمان لیپوماتیک و ابدومیومنوپلاستی می گیرد.

مشاوره آنلاین با دکتر تولیت

چه افرادی مناسب عمل ابدومینوپلاستی هستند؟

یکی از رایج ترین سوالات در زمینه این جراحی این است که آیا من برای ابدومینوپلاستی مناسب هستم یا خیر؟ در زیر تعدادی از این ویژگی ها ذکر شده است:

 • افرادی که از نظر جسمی سالم هستند و مشکل قلبی و عروقی ندارند.
 • افرادی که به یک وزن ثابت رسیدند و نمی خواهند کاهش و یا افزایش وزن داشته باشند.
 • افرادی که الکل و یا دخانیات استفاده نمی کنند.
 • افرادی که به دلیل ظاهر نامناسب شکم و اندامشان دچار کمبود اعتماد به نفس شده اند.
 • افرادی که دارای شکمی شل، افتاده و آویزان هستند.
کاندیدای مناسب ابدومینوپلاستی

آیا من میتوانم ابدومینوپلاستی انجام دهم؟

کاندید ابدومینوپلاستی

۱ / ۳

آیا عضلات شکم شما شل شده است؟

۲ / ۳

آیا زیر شکم شما دارای پوست اضافه است؟

۳ / ۳

آیا در بخش زیر شکم خود چربی اضافی دارید؟

برای مشاهده نتیجه آزمون و همچنین مشاوره رایگان با دکتر تولیت فرم زیر را پر کنید.

۰%

چه افرادی مناسب عمل ابدومینوپلاستی نیستند؟

زمانی که احساس کردید باید از عمل ابدومینوپلاستی استفاده کنید باید با یک پزشک مشورت داشته باشید تا او نظر قطعی در مورد عمل شما را بدهد. برخی از افراد گزینه ی مناسبی برای این عمل زیبایی نیستند و بهتر است آن را انجام ندهند و یا اینکه انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند. از مهم ترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برخی از افراد نمی توانند وزن ثابتی داشته باشند و همیشه وزن آن ها در حال تغییر می باشد. این افراد بهتر است از این روش درمانی و زیبایی استفاده نکنند.
 • خانم هایی که قصد دارند باردار شوند نیز بهتر است از این روش استفاده نکنند و انجام این عمل را به بعد از آخرین بارداری موکول کنند تا نتایج بهتری را از این عمل زیبایی بگیرند.
 • افرادی که از بیماری های زمینه ای مانند، دیابت، روده، مثانه و …. رنج می برند بهتر است عمل ابدومینوپلاستی را انجام ندهند.
 • افرادی که سیستم بدنی ضعیفی دارند، بهتر است از انجام این عمل زیبایی چشم پوشی کنند زیرا ممکن از در حین عمل سلامتی آن ها به خطر بیافتد.
 • افرادی که از دخانیات مانند سیگار، قلیان، مواد مخدر و … استفاده می کنند، گزینه ی مناسبی برای این عمل زیبایی و درمانی نمی باشند و نباید از آن استفاده کنند.

اگر قصد بارداری دارید حتما این جراحی را به بعد از زایمان موکول کنید. زیرا بعد از بارداری ممکن است دوباره شکم ظاهری شل و افتاده به خود بگیرد.

ابدومینوپلاستی چه مزایایی دارد؟

مزایا ابدومینوپلاستی بر هیچ کس پوشیده نیست. از مهم ترین مزایا آن میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کاهش بی اختیاری ادرار: برخی خانم ها بعد از زایمان هنگام سرفه و عطسه دچار بی اختیاری ادرار می شوند که اگر درمان های غیر جراحی موثر نبود گاهی ابدومینوپلاستی به این افراد کمک می کند.

اصلاح فرم و ظاهر شکم: ابدومینوپلاستی با حذف کردن چربی و پوست و اضافه به اصلاح فرم شکم و داشتن تناسب اندام کمک می کند.

بهبود فتق شکم: اگر روده با بافت شکمی از دیواره شکم جلو بزند فرد دچار فتق می شود. جراح می تواند با انجام تکنیک های ابدومینوپلاستی، فتق و دیواره شکم را تقویت کند.

ویس رضایت و تجربه یکی از زیباجویان عزیز

مهم ترین عوارض جراحی زیبایی شکم

انجام این روش زیبایی و درمانی ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد که شما باید از آن ها آگاهی داشته باشید. البته این عوارض بیشتر زمانی رخ می دهد که پزشک معالج تجربه و مهارت کافی در زمینه ی عمل جراحی نداشته باشد. از مهم ترین عوارض ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم ترین عوارض ناشی از این عمل جراحی، ایجاد مشکلات مختلف در پوست شکم می باشد. از مهم ترین مشکلات می توان به ورم پوست، تغییر رنگ پوست، از بین رفتن پوست، بی حس شدن پوست، افتادگی و شل شدگی پوست و … اشاره کرد.
 • جمع شدن مایع در شکم و یا ایجاد عفونت از عوارض های مهم این عمل جراحی شکمی به شمار می رود.
 • یکی از عوارض مهم در این زمینه، باقی ماندن جای زخم در قسمت شکم می باشد که ظاهر بدی را برای شکم افراد به وجود می آورد.
 • ایجاد حس درد به صورت مداوم از دیگر عوارض این عمل زیبایی می باشد که ممکن است تا مدت ها برای فرد وجود داشته باشد.
 • عدم تقارن و رضایت بخش نبودن نتیجه ی عمل جراحی نیز از دیگر عوارض آن به شمار می رود که شما باید انتظارات منطقی از آن داشته باشید.
عوارض ابدومینوپلاستی

جراحی لاغری با ابدومینوپلاستی چه فرقی دارد؟

آیا تفاوت جراحی لاغری با ابدومینوپلاستی را میدانید؟ جراحی چاقی فرایندی کاملا متفاوت با ابدومینوپلاستی است. جراحی چاقی نوع روش درمانی برای لاغر کردن است و شامل انواع مختلفی مانند بای پس معده، اسلیو معده، بادکنک معده و … است و با کوچک کردن معده باعث لاغر شدن تمامی بخش های بدن می شوند. جراحی لاغری جزو عمل زیبایی محسوب نمی شود در حالی که ابدومینوپلاستی هم جنبه درمانی و هم زیبایی در ناحیه شکم را دارد.

نمونه کار جراحی ابدومینوپلاستی
لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی
جراحی ابدومینوپلاستی
اینستاگرام پرایوت دکتر تولیت

چه سوالاتی باید قبل از جراحی ابدومینوپلاستی از پزشک خود بپرسیم؟

پیش از آن که در مطب پزشک حاضر شوید بهتر است سوالاتی را نظیر پرسش های زیر به همراه داشته باشید تا در زمان مشاوره از پزشک خود بپرسید تا جای هیچ گونه شک و ابهامی برای شما وجود نداشته باشد و با خیال راحت برای این عمل اقدام کنید.

 • جراحی در کدام مراکز درمانی (کلینیک و بیمارستان) انجام می شود؟
 • ایا من برای این عم مناسب هستم؟
 • این جراحی ممکنه چه خطرانی برای من به همراه داشته باشد؟
 • برای گرفتن بهترین نتیجه چه کارهایی باید انجام دهم؟
 • کدام روش جراحی برای من مناسب تر است؟
 • دوره نقاهت چند وقت است؟
 • چه مدت بعد از عمل میتوانم به سرکار بروم؟
 • بعد از عمل چه مراقبت هایی لازم است؟
 • اگر از نتیجه عمل راضی نباشم باید چه کار کنم؟
سوالات ابدومینوپلاستی

اقدمات قبل از ابدومینوپلاستی چیست؟

عدم اطلاع از مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی می تواند روند جراحی را در اتاق عمل مختل کند و مشکلات جدی را به وجود آورد به همین دلیل توصیه می شود حتما با این اقدامات آشنا باشید.

 1. به دنبال بهترین جراح ابدومینوپلاستی باشید و حتما با چندین پزشک مشورت کنید تا از انتخاب خود پشیمان نشوید.
 2. حتما در جلسات مشاوره هدف از جراحی و معیار هایی که مد نظر دارید را به پزشک خود بگویید.
 3. نوشیدن مایعات حاوی الکل و استعمال دخانیات قبل از جراحی میتواند باعث اختلال در عمل شود به همین دلیل به همه بیماران توصیه می شود از چند ماه قبل از جراحی این موارد را کنار بگذارند.
 4. بعضی افراد به دستور پزشک و یا خودسرانه داروهای گیاهی و شیمیایی را مصرف می کنند که ممکن است در انعقاد خون اختلال ایجاد کند. اگر تصمیم به جراحی ابدومینوپلاستی دارید حتما جراح خود را از این موضوع آگاه کنید تا در صورت لزوم مصرف دارو قطع و یا کاهش یابد زیرا ممکن سات برخی دارو ها خونریزی را در حین جراحی چند برابر کند.
 5. شب قبل از جراحی شام سبک بخورید و از ۸ ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید و در روز جراحی ناشتا باشید.
 6. اگر رژیم غذایی خاصی دارید پزشک را اطلاع دهید و در صورت لزوم آن را کنار بگذارید.
 7. شب قبل از جراحی به حمام بروید. آقایان باید موهای نواحی شکم و پهلوی خود را اصلاح کنند.
 8. اگر بیماری خاص و مشکل قلبی دارید حتما پزشک خود را مطاع سازید و در صورت لزوم به یک متخصص قلب و دکتر بیهوشی مراجعه کنید.
 9. قبل از جراحی ازمایشات لازم مانند CBC  را انجام دهید و در روز جراحی با خود همراه داشته باشید.
 10. قبل از جراحی لباس های خنک، گشاد و دکمه دار آماده کرده تا به راحتی بتوانید آن را تعویض کنید.
 11. در روز جراحی هیچ نوع زیورآلاتی با خود همراه نداشته باشید.
مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی چیست؟

انجام مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم بسیار پر اهمیت است و رعایت نکاتی میتواند علاوه بر کوتاه کردن و راحت کردن دوره نقاهت در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد.

خوابیدن و استراحت بعد از ابدومینوپلاستی

به دلیل تورم، کبودی و احساس کمی درد استراحت در روز های ابتدایی بسیار حائز اهمیت است. توصیه می شود هنگام خواب زانوهایتان خمیده و بدن حالت کمی نشسته داشته باشد تا فشار به شکمتان وارد نشود. همچنین برای گردش خون و جلوگیری از لخته خون توصیه می شود به آرامی در خانه قدم بزنید.

خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

تسکین درد بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از جراحی زیبایی شکم احساس کمی درد طبیعی است. استراحت و مصرف دارو های مسکن و آنتی بیوتیک که جراح پلاستیک برای شما تجویز کرده است می تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند. توصیه می شود در این مدت از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید تا زخم ها زود تر بهبود یابند.

تغذیه بعد از عمل ابدومینوپلاستی

توصیه می شود که در روز های ابتدایی مایعات زیاد بنوشید تا علاوه بر آن که سموم خارج شود تورم نیز کاهش یابد. سعی کنید تا مدتی غذاهای سالم، سبک و کم نمک استفاده کنید. اگر حس می کنید که ممکن است دچار یبوست شوید حتما سبزیجات و میوه های تازه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

بازگشت به فعالیت های روزانه

بازگشت به فعالیت های روزانه با توجه به توانایی جسمی هر فرد متفاوت است و بیشتر از دو ماه طول نخواهد کشید. معمولا شما بعد از دو تا سه هفته میتوانید کارهایی مانند خرید، آشپزی و رانندگی را انجام دهید و دو تا چهار هفته به محل کار خود بازگردید. در این مدت که جزو دوره نقاهت شما محسوب می شود بسیار محتاطانه عمل کنید و مراقب خود باشید.

استعمال دخانیات و مصرف الکل بعد از جراحی زیبایی شکم

اگر می خواهید دوره نقاهت راحت تری داشته باشید و زود تر بهبود یابید به شما توصیه می کنیم حداقل تا ۳ ماه از الکل و سیگار استفاده نکنید و آن را کنار بگذارید زیرا مصرف آن ها بر روی بدن شما تاثیر منفی دارد. همچنین توصیه می شود از مصرف مواد کافئین دار و لبنی تا چند روز اول خودداری کنید تا معده شما درگیر نشود.

استعمال دخانیات بعد از ابدومینوپلاستی

حمام بعد از ابدومینوپلاستی

بسیاری از افراد می پرسند بعد از ابدومینوپلاستی چه زمانی میتوان به حمام رفت؟ آیا حمام رفتن بعد از این عمل مضر است؟ در پایان عمل ممکن است جراح دو لوله باریک که به آن درین می گویند را با هدف خارج شدن خون آبه ها در زیر پوست قرار دهد. این دو لوله حدود یک هفته در بدن باقی می ماند. تا زمانی که درین در بدن است شما نباید حمام بروید و توصیه می شود فقط سر خود را بشورید.

کاهش ورم و کبودی بعد از ابدومینوپلاستی

ورم و تورم بعد از ابدومینوپلاستی امری طبیعی است. شما با رعایت نکاتی میتوانید این تورم را کاهش داده و یا از آن ها مراقبت کنید. توصیه میکنیم به محل بخیه و برش ها دست نزنید و شکمتان را فشار ندهید. همچنین تا حد امکان از بلند کردن وسایل سنگین بپرهیزید.

ورم شکم ابدومینوپلاستی

تعویض پانسمان بعد از ابدومینوپلاستی

پانسمان ناف و برش ها باید به صورت روزانه تعویض شود تا محل عفونت نکند. بهتر است پانسمان محل درن ها روزانه چند بار تعویض شود. برای این کار حتما از شخصی کمک بگیرید و از پرستاران آموزش های لازم را دریافت کنید.

نکات تکمیلی مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

 • بعد از عمل شما گنی را باید در محل جراحی استفاده کنید. سعی کنید این گن را به طور مداوم استفاده کنید و فقط در هنگام شست و شو آن را از بدن خارج کنید.
 • هنگام حرکت و راه رفتن سعی نکنید با فشار آوردن به بدن صاف بایستید و مراقب باشید با انجام حرکاتی مانند خم شدن به محل بخیه ها آسیب نزنید.
 • از محل جراحی مراقبت کنید و آن را تمیز و خشک نگه دارید.
 • با مشورت پزشک از کرم های موضعی در محل استفاده کنید.

اگر کنجکاوید بدانید کدام سلبرتی های ابدومینوپلاستی انجام دادند حتما این فیلم را ببینید:

هزینه ابدومینوپلاستی

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که بیمار باید قبل از جراحی همه این عوامل را در نظر بگیرد تا بتواند یک براورد هزینه کلی داشته باشد. از عوامل تاثیر گذار در هزینه میتوانیم به عوامل زیر اشاره کنیم:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایش های پزشکی
 • پوشاک بعد از عمل
 • نسخه های دارویی
 • هزینه پزشک جراح

هیچ گاه به دنبال یک جراح ارزان قیمت که تجربه و سابقه کمی در این جراحی دارد نباشید زیرا عوارض آن می تواند جبران ناپذیر باشد و هزینه های چند برابری را برای درمان و بهبودی به همراه داشته باشد.

تماس با دکتر تولیت

آیا بیمه هزینه ابدومینوپلاستی را قبول می کند؟

معمولا هیچ یک از جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند و شعب بیمه مسئولیت آن را نمی پذیرد. از آنجایی که جراحی ابدومینوپلاستی نیز از جمله عمل های زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به دفاتر بیمه خود مراجعه کنید.

انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

اولین و مهم ترین قدم قبل از عمل جراحی ابدومینوپلاستی یافتن یک جراح ماهر است که بار ها تجربه این عمل را داشته باشد. اگر جراح نتواند نیاز های بیمار را از جراحی براورده کند، فرد مجبور است دوباره آن جراحی را با هزینه ای بیشتر انجام دهد و حتی ممکن است عوارض و خطرات جراحی او را گرفتار خود کند. توصیه می شود قبل از جراحی به خوبی تحقیق کنید و به پزشکان مختلفی مراجعه کرده و نمونه کار هایشان را از نزدیک مشاهده کنید.

ویژگی های دکتر خوب ابدومینوپلاستی

 • پزشک باید تحصیلات بالایی داشته باشد و در دانشگاهی معتبر تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد.
 • جراح باید تعداد زیادی نمونه کار موفق داشته باشد که بتواند اعتماد بیماران را جلب کند و بیماران رضایت کافی از این اعمال داشته باشند.
 • جراح خوب باید از جدید ترین تکنیک ها و روش های زیبایی روز آشنا باشد.
 • جراح باید قبل از عمل تمامی عوارض و خطرات جراحی را به بیمار گوشزد کند تا فرد بتواند با اختیار خودش تصمیم بگیرد.
 • دکتر خوب ابدومینوپلاستی باید برای هر بیمار به اندازه کافی وقت بگذارد و با صداقت و صبوری به سوالات بیماران پاسخ دهد.
 • جراح باید راز دارد باشد و اطلاعات بیماران خود را در اختیار شخص دیگری قرار ندهد.

نحوه انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

در زیر تمام روش هایی را که میتوان یک دکتر خوب ابدومینوپلاستی پیدا کرد را به شما می گوییم تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید.

۱- موتور های جست و جو

موتور های جست و جویی مانند گوگل و بینگ از جمله شناخته شده ترین ابزار هایی هستند که در طی سال های اخیر بیشترین استفاده را در امر جست و جو داشته اند. کافیست کلمه مورد نظر را سرچ کنید تا لیستی از بهترین سایت ها در اختیارتان قرار گیرد.

۲- تالار های گفت و گو

شاید در نگاه اول شنیدن چنین کلمه ای برایتان عجیب به نظر برسد اما باید بدانید که تالار ها و انجمن های گفت و گوی وجود دارند که هر فردی با هر سن و جنسیتی میتواند در آن عضو شود و اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار دهد و بر عکس.

۳- شبکه های اجتماعی

حتما با شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تویتر و لینکدین و … آشنا هستید. امروزه بسیاری از پزشکان در این شبکه ها فعال هستند و از نمونه کار های خود تصاویری را به اشتراک گذاشته و در مورد هر یک توضیح می دهند.

۴- پرس جو از دوستان و آشنایان

میتوان گفت قدیمی و جاودانه ترین روش پیدا کردن یک پزشک خوب پرس و جو از دوستان و آشنایانتلن است. ممکن است فردی در بین دوستانتان این جراحی را انجام داده باشد و بتواند تجربیاتش را در اختیارتان قرار دهد.

۵- مراجعه به مطب

شما میتوانید چندین پزشک را در نظر گرفته و پس از پیدا کردن آدرسشان به مطبشان مراجعه کنید و با بیماران آن ها گفت و گویی داشته باشید و میزان رضایتشان را بسنجید.

چرا دکتر سید علیرضا تولیت

بورد فوق تخصص از دانشگاه تهران
متولد بهمن ماه ۱۳۶۰
دانش آموخته راهنمایی و دبیرستان علوی
در سال ۱۳۷۹ وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.
در دوران آموزش پزشکی عمومی بیش از ۱۵ جلد کتاب پزشی ترجمه نمود و عنوان مترجم نمونه سال ۸۷ را به خود اختصاص داد.

دکتر علیرضا تولیت

در سال ۱۳۸۸ وارد دوره تخصصی جراحی عمومی شده و دوره ۴ ساله جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذراند. سپس در سال ۱۳۹۷ با رتبه اول در آزمون ورودی فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی پذیرفته شد و پس از ۳ سال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران که بهترین مرکز آموزش جراح پلاستیک و زیبایی در ایران است فارغ التحصیل گردید.
در دوره فوق تخصصی نیز موفق به دریافت بورد فوق تخصصی گردید و انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی ترمیمی متنوع و متفاوت در توان ایشان میباشد.

مشاوره با دکتر تولیت

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
دوباره تلاش کنید.

نتیجه گیری

با انتخاب یک جراح خبره و انجام تحقیقات لازم عوارض جراحی را به حداقل برسانید تا دچار خسارات جبران ناپذیر نشوید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در زیر این مطلب مطرح کنید.

سوالات متداول عمل ابدومینوپلاستی

مطالب مرتبط
115 پاسخ
  1. سلام و تشکر از مقاله جامع ومفید تون دکتر عزیز ،ببخشید جناب دکتر من ده سال پیش عمل آرتروسکوپی زانو داشتم که متاسفانه به بی دقتی بیمارستان آمبولی مغز شدم ،الان دوساله که لخته ی خون تو مغزم از بین رفته آیا من میتونم با چنین شرایطی عمل لیپوساکشن ویا ابدومینوپلاستی رو انجام بدم؟؟

 1. متاسفانه من به اختلال خوردن عصبی دچار هستم. الان ۲۰ کیلو وزن کم کردم و از ظاهر شکم و پوست های اضافه خیلی بدم میاد. هنوز هم برای اختلالم تحت درمان هستم. بنظر شما هنوز صبر کنم تا دوره روان درمانیم تموم بشه یا اینکه این عمل انجام بدم؟ من میترسم دوباره شروع به خوردن کنم.

 2. اگ شکم فقط پوست اضافه آورده باشه باید چیکار کنیم چربی نداره یعنی لاغر شدم فقط چون پوستم کش اومده بود الان لاغر کردن چروک شده

 3. ممنون از توضیحاتتون ، شوهرم شکم داره میخواستم بپرسم ابدومینوپلاستی برای آقایان هم انجام میشه؟

  1. سلام . بستگی به میزان هموگلوبین دارد. اگر این میزان به قرد کافی باشد احتمال انجام عمل در بیمارستان وجود دارد تا بتوان در صورت نیاز خون تزریق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *